Citat:
Ursprungligen postat av
Nibiru2011
Var har du hittat de hittepå siffrorma?
Det spela ringen roll om jag anger källan eftersom du per definition enbart accepterar officiella ryska källor.
Ryssland mördade 10miljoner av sin egen befolkning genom utrensningar och Gulag läger. Det är en arvedel att mörda sina egna och sina grannar, på samma sätt som en maffiaorganisation gör för att behålla sin makt.
2miljoner dog i Afghanistan under Rysslands härjningar, 350000 dog i Syrien när Ryssland genomförde bombningar. Det enda ryssarna klarar av att göra är att mörda och bomba, spelar inte så stor roll om det är egna eller andra. I Syrien hade ryssarna förkärlek att släppa oljefat fyllda med bränsle och en liten laddning instucket. Perfekt att bomba i städer där befolkningen helt saknade luftförsvarsmedel, Billigt.
25000 ryska soldater har stupat i Ukraina, De flesta kommer från dom fattigaste delarna av Ryssland, kanonmat som rysk regeringen inte bryr sig ett skit om, dom kan säkert mata in en miljon ryska soldater. 25% av Ryssar saknar toalett och rinnande vatten. Det säger en hel del om tillståndet i Ryssland.
Nu håller Ryssarna på att förintas i Ukraina, då dom för ovanlighetens skull möter en modern överlägsen armé.