Citat:
Ursprungligen postat av
martinator
Att mammor inte kastade sten är desinformation från vänstern som nu är livrädda för att sanningen om deras guldgossar ska komma fram. Det var inte några läkare och raketingenjörer som kom hit - det var våldsamma undermänniskor.
Är någon mamma gripen ålder, kastade hon som mamma eller som kvinna eller bara som enkel människa. Är kvinna mamma något som gör att man aldrig gör fel.
Vet faktiskt inte, ingen information har lämnats, det som lämnats är att kvinna uppmanat pojke uppskattad till 12 år att kasta, om hon var mamma till pojken eller mamma över huvud taget har inte bekräftats. Men om polisen vet både pojkens ålder och att det var dennes mamma, så är de ju identifierade och mamman säkerligen häktad, ring till polismyndigheten kanske du får svar, tills dess; ingen mamma har kastat sten.