Citat:
Ursprungligen postat av
Gammalhiphopare
Tycker vi icke-våldsamma i lugn och ro kan bestämma att danska pederaster inte ska få åka runt på provokationsturneér oavsett om det är för att bränna religiösa skrifter eller skita på porträtt av någons mormor.
Yttrandefrihet är just rätten att yttra sig, inte att med polisbeskydd iscensätta vilka stollerier som helst på öppet torg.
Om pederasten åkt land och rike runt för att mastrubera över porträtt av kungafamiljens barn, hade du stått där och gormar om hans rätt uttrycka sig då också?
Paludan är svensk medborgare. Han har givetvis en tanke med detta att visa hur dysfunktionellt Sveriges journalister, politiker, polisen och givetvis invandrare från MENA fungerar.
Varför stör sig inte människor på psykopaterna som startar upplopp pågrund av en bok och en religion, uppenbarligen så har inte dessa invandrare i Sverige att göra.