Citat:
Ursprungligen postat av
MetroGoldwynMayer
Swedbank är bra så länge man inte behöver besöka ett kontor fysiskt nuförtiden, då är det rena katastrofen, folk står en timme före öppningstiden och köar, blir bemött av en surig handläggare som nyss har vaknat fast det öppnar klockan 12 eller vissa öppnar klockan 10, stänger sina kontorer kl 15 bara för att jävlas med folk som jobbar dagtid, ska du prata om lån, då lär du boka en tid innan m.m.
ungefär samma skit som seb.
De tog bort kontanterna från alla kontor och började sen sparka alla som jobbade med detta och efter det stänga ner övriga kontor också så man får köra bil för att komma till ett kontor.
95minuters kö ute på gatan i kylan för att komma in medans personalen jättelugnt jobbar på och går ut och käkar lunch medans folk är förbannade.
Helt sinnessjuka öppettider dessutom så inga vanliga arbetare kan besöka dom.
kl 10-13.
Bankerna i sverige ger 0 service till vanliga kunder.
ute i europa däremot är det en helt annan femma.
Där välkomnar man kunden.