Citat:
Ursprungligen postat av
hackneyhardcore
Mer och mer information information kommer dagligen om vad som egentligen händer i Ukraina.
No shit sherlock. Hade du förväntat dig att allt som kommit ut idag skulle ha kommit ut dag 1 eller dagarna innan kriget? Skulle man sedan rasonera "information" så att spridningen istället skulle bli "mindre och mindre" i takt med att kriget fortskrider? For real bro?
Liksom, oavsett innehåll eller vem det är som trycker ut det: hur fan tänkte du nu?
Citat:
De flesta måste väl ha sett filmer på dom holywood liknande scenupsättningarna där statister i olika åldrar får information innan tagning. Och fakeblod som sminkas på tänkta avlidna som ligger på marken och skadade som springer och skriker.
Nej. Du måste vara sjuk i huvudet. Låter som en tvättäkta getknullare av något slag. Ingen annan *etnicitet har en tendens att komma med så otroliga far-reaching osannolika historier som getknullare och faktiskt tro på dem själv.
* Bildligt talat. Syftar inte på någon etnicitet i sig.
Citat:
Att dom använder CGI för att kabla ut bilder på totalt förstörda byggnader och hela stadsdelar har varit känt länge så även påstådda filmer inifrån pansarvagnar man ser åker runt i terräng och avfyrar mot byggnader och andra mål. CGI teknik och det syns väldigt tydligt, ganska verkligt men inte mycket mer än de bästa tv-spelen som kommit ut på senare år.
Du måste trolla. Vet inte vad jag ska svara. Jag förstår dig, det är kul. Men i all ärlighet så är det här inte den mest lämpade tråden att trolla i. Situationen är så otroligt allvarlig. Slösa inte bort människors (och din egen) tid.
Citat:
Här är en länk som bevisar att dom använder även flera år gamla krigsfilmer och bilder från krig i andra delar av världen och påstår att det är i Ukraina 2022!
Det laddas dagligen upp diverse klipp av diverse skit om det här kriget motsvarande decenier av tid. Klippet saknar helt relevans. Ursprungsklippet likaså.
Citat:
Helt bedrövligt av alla inblandade inte minst main stream media som är verktyget använt för att sprida lögnerna och skiter i att barn blir dödade och civilbefolkningen lider nåt hemskt.
? Det där får du nog förtydliga.
Citat:
Kan inte vänta tills den dagen Hunter Bidens laptop blir presenterad i fullo med all skit dom hittat I den.
Du kanske hittar något bra runkklipp. Förstår att du är sugen.
Citat:
Det betyder slutet för MSM som har äcklat mig i åratal för deras lögner.
Det tror jag inte. Men du kanske ska sluta läsa "MSM".
Du behöver vara mer on-topic och mycket mer specifik med dina inlägg. Det enda du har gjort här är att gnälla något on Hunter Biden, gnällt lite om "MSM" och länkat till nått random tiktop-klipp som i sin tur kommenterar ett annat tiktok-klipp.
Var specifik, underbygg dina argument lite bättre och håll dig till ämnet.
"MSM har häcklat mig i åratal för deras lögner" betyder inget särskilt egentligen. Finns inget att diskutera där. Du behöver ha mer "kött på benen" som man brukar säga.