Citat:
Ursprungligen postat av
GrevenFB
Barnmisshandel att låta någon blir sådär smällfet.
Att döpa barnet till "Tyre" borde falla under samma brottsrubricering.
Citat:
Ursprungligen postat av
09GR
Så jävla typiskt för vårt dekadenta tragiska samhälle att det ska stå någon random snubbe i bakgrunden och filma när man precis blivit mosad mot marken. Hade jag varit där hade jag slängt hans telefon i marken.
Det är bättre att visa hur man skall göra istället. Tag ifrån idioten telefonen, avsluta filminspelningen,
vrid telefonen horisontellt, ge tillbaka telefonen till idioten och hoppas att han hädanefter inte kommer att vara en vertikalfilmande idiot. Hade han inte filmat vertikalt så hade vi kunnat se fler detaljer.
Citat:
Ursprungligen postat av
plastkaktus
Och inte en jävel går fram till offret.
Efter Fentanyl Floyds bortgång har många vita amerikaner kanske lärt sig att de bor i ett clownsamhälle och kan bli både åtalade och dömda för mord ifall man har befunnit sig i omedelbar närhet av en förolyckad neger.
Around blacks, never relax! Even if they're dead. Or if you're beneath them when they're on a theme park ride.