VG skriver i kveld.
I et intervju med NRK publisert fredag kveld, kommenterer Tom Hagen politiets hemmelige overvåkning.
Kan man virkelig omtale NRK-artikkelen som et intervju? Det er vel mer ett par uttalelser fra TH i en vanlig avisartikkel
Det er uklart for meg om det er NRK som har henvendt seg til Tom Hagen, eller om det er Tom Hagen og Svein Holden som har henvendt seg til NRK.
VG-artikkelen ble publisert 19:14 i kveld.
Tom Hagen om hemmelig overvåkning: − Ubehagelig
Mens NRK-artikkelen ble publisert 17:53 i kveld.
I elleve måneder levde Tom Hagen omgitt av politiets hemmelige mikrofoner og videokamera
– At en massiv overvåking har pågått over lang tid er ubehagelig, sier Tom Hagen til NRK.
– Den underbygger jo at jeg ikke har noe med dette å gjøre, sier han til NRK.
To setninger.
Har det vært redigering(er) eller.
Og så reagerer jeg på denne uttalelsen til Svein Holden.
– Dersom Hagen hadde hatt noe med dette å gjøre, så hadde jeg forventet at politiet ville funnet spor av dette i den skjulte etterforskningen, sier han til NRK.
Har ikke Holden kun fått innsyn i omfanget av hemmelig etterforskning, og ikke resultatene?
Er TH og Holden nå så nervøse for hva TH kan ha røpet, at de har gått til NRK og presentert sin underbygger-uskyldig-tolkning, i et forsøk på å presse frem mer informasjon fra politi og påtalemyndighet?
Forløpig synes ikke Holden å være særlig ivrig på å kreve frafallelse av siktelsen. Slik TT-gjengen her inne har spådd å være neste steg i saken.