Citat:
Ursprungligen postat av
Conception
Ta en screenshot på 374st och återkom tack. Annars tvivlar jag på dina data då länken säger annorlunda.
Hur många av dessa är fastställda att det är vaccinets fel?
Alla du hänvisar till ovanför är endast misstänkta. Vilket i princip innebär att dör du i en trafikolycka strax efter vaccination så är den misstänkt. Inget bevis alls för att det är vaccinet som orsakat det.
De allvarliga premieras vilket i princip innebär att nästan alla av dessa 80000 inte klassas som allvarliga.
Det får du göra själv, länken säger det jag skriver. Det är inte svårt att använda filtret på sidan. Välj åldergrupper, och under riskgrupp väljer du "Ingen".
Misstänkta, skrev jag. Ok, du menar lika frikostigt som man räknar coviddöda då? Tror du har fel.
För i texten i rapporterna står följande: "I tabellen nedan visas antal rapporter per åldergrupp där dödsfall
är angivet som utfall av den misstänkta
biverkningen."
Hur många tror du skulle rapportera dödsfallet i bilolyckan som utfall av en vaccinbiverkning?
Däremot är ju antalet covid-döda enligt FHM rent bedrgeri då man räknar positivt test inom 30 dagar + död i folkbokföringen som död av Covid. Där skulle din trafikolycka funka.