Citat:
Ursprungligen postat av
Bajslukt
Dekadensen blir bara värre och värre i lilla Sverige. Ju längre tiden går, desto mindre bryr man sig om moral, princip och rättfärdighet.
Det värsta är att det här inte ens är en person som mördat kriminella i någon gängkonflikt. Utan en snubbe som brutalt mördade en son, far och faderns vän som ville köpa en bil. Helt oskyldiga människor som bara ville tjacka en bil.
Det finns inget konservativt med Bulletin. Webbplatsen är enbart en lekstuga för människor som vill tjäna pengar och som har ett stort uppmärksamhetsbehov.
Nihilister och liberaler helt utan några värden hela bunten. Bara i Sverige belönar man en trippelmördare med mångmiljonbelopp i statligt "presstöd". Är det någon som tror på allvar att en person som utför en sådan handling någonsin har varit frisk och bör få vara ute i samhället, och dessutom vara med och driva opinion med statligt stöd??
Vem fan läser bulletin för övrigt. Tillåt mig att tvivla på att 15.000 personer som läser dårarnas skit. Korruption som vanligt i dagens Sverige.