2021-10-06, 23:58
  #133
Medlem
Mannens försvarsadvokat uppger att hans klient, som även misstänks för barnpornografibrott, nekar till samtliga misstankar.**

Beskedet att den tidigare anställde nu misstänks för de grova våldtäkterna kom som en nyhet för den nuvarande verksamhetschefen för äldreboendet.

https://svt.se/nyheter/lokalt/vast/m...pa-aldreboende
Citera
2021-10-06, 23:58
  #134
Medlem
LuluBrooksies avatar
Citat:
Ursprungligen postat av inzomniak
Övervägande jag skulle till och med säga att en skrämmande hög andel är invandrare så det är inte helt tokigt gissat. Vi får väl se vem som har rätt för det kommer fram.

Adopterad indier står det högre upp i tråden.
Man undrar ju vilka diagnoser han har.
Citera
2021-10-07, 00:28
  #135
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Zem1
Han är adopterad och däremed uppfostrad med svenska värderingar, såvida inte felet ligger i hans hinduiska DNA.

Många åkommor och diagnoser är genetiskt ärftliga så det behöver inte ha något med hans föräldrar eller uppväxt att göra.
Citera
2021-10-07, 00:41
  #136
Medlem
Trakessons avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Zem1
Han är adopterad och däremed uppfostrad med svenska värderingar, såvida inte felet ligger i hans hinduiska DNA.

Jag kan naturligtvis ha fel men jag tror faktiskt inte att ens religion har så mycket med DNA att göra.
__________________
Senast redigerad av Trakesson 2021-10-07 kl. 00:44. Anledning: Felcitering korrigerad
Citera
2021-10-07, 01:03
  #137
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av falsusinomnibus
Många åkommor och diagnoser är genetiskt ärftliga så det behöver inte ha något med hans föräldrar eller uppväxt att göra.

Många adopterade är i och för sig barn till "sjuka" "alkoholister" "knarkare" . Även om man inte har något av ovan och istället är fattig finns ju problemet att fattigdom gjort att näringsintaget varit undermåelig när den adopterade låg i magen, vilket i sin tur kan leda till defekter.
Citera
2021-10-07, 01:17
  #138
Medlem
RudyardKiplings avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Kladdkaka777
Snälla…. Hur många våldtäktsmän och pedofiler som helst har varit svenskar är du helt efterbliven eller bor du under en sten

Det är du som är efterbliven. Alla begriper att det är en utlänning som våldtar 90-åringar. Jävla idiot.



Citat:
Ursprungligen postat av Grodanboll12
Jag gissar på afghan/arab

Det eller somalier. Något med lägre IQ i alla fall.




Citat:
Ursprungligen postat av oenophile
Är det fastställt att det är de gamla som varit offer? Det kan ju handla om våldtäkt mot personal. Om det är de gamla som blivit våldtagna så har jag svårt att föreställa mig många värre brott. Ge sig på gamla, sjuka och svaga åldringar i deras egna hem där de förtjänar trygghet, värme och omtanke sina sista år i livet. Helt makalöst vidrigt.

18 stycken personal blir inte våldtagna innan de larmar och polisen stoppat det. Garanterat försvarslösa utsatta åldringar. Inte för att jag önskar dem något ont, men har de röstat på 7K så har de röstat för samhällsutvecklingen. Man kan ju "trösta" sig med det.
Citera
2021-10-07, 01:21
  #139
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av 4608
Låter som en autistisk svenne har gjort detta.
På vilket sätt "låter" det som det?
Citera
2021-10-07, 01:31
  #140
Medlem
Får se hur många år han får. 5? Kanske 10?
Citera
2021-10-07, 02:11
  #141
Medlem
Ja, fy f-n vad hemskt. Man ligger som nåt j-vla vårdpaket på nån institution och när man vaknar upp ur ett valiumrus har man en j-vla indiers k*k i munnen. Det är f-n lika bra att ta livet av sig innan man blir så gammal att man måste vårdas av andra.
Citera
2021-10-07, 02:28
  #142
Medlem
Hur kan inte någon ha reagerat mycket tidigare än att han lyckats ge sig på 18pers...
Citera
2021-10-07, 02:30
  #143
Medlem
DeekinTTs avatar
Fyfan sjukaste jag läst.

Killen bör avrättas.
Citera
2021-10-07, 03:34
  #144
Medlem
HomelessGs avatar
Killen bör vara svensk. Inget namn ännu ?
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in