Citat:
Ursprungligen postat av
gubbrora
Muslimer har varit upp ett antal gånger , AFA har pekats ut högerextremister har pekats ut kriminella gäng har pekats ut. Ogrundade utpekande och allmänt resonemang om invandrare är tramsande precis som dit t infantila påstående om att staten viker sig och påståendet om våldskapital. Men det är tramsande som numera är ok på Flashback
Det troliga är ju AFA eller kriminella gäng och det är där fokus legat medans några förvirrade typer pratat om nazister och muslimer vilket enbart är för att blanda bort korten.
Haha påstår du att staten står upp mot våldet och kriminella gäng det har blivit klart värre de senaste 5 åren där Sveriges problem med bombdåd motsvarar länder i krig.
Vad gäller skjutningar är vi topp i Europa precis som med våldtäkter. De styrande har inte kontroll men det har du uppenbarligen inte vett att begripa. Topp i bilbränder och skolbränder också samt omfattande problem med förnedringsrån av så unga som 9-åringar. Det är en mycket extrem utveckling sedan jag var ung på 80-talet. Sverige sticker numera ut på ett mycket negativt sett, läs vad som skrivs utomlands.