Citat:
Ursprungligen postat av
movsd
Måste tacka dig för denna tråd. Inte för att jag tagit alla tips om bolag utan för att jag förbisett uranmarknaden. Då jag läste på mig och förstod att det här något köpte jag in mig i Juli i en mängd uranbolag, ett 20-tal som chansning, spred ut pengarna ganska lika i alla bolag.
Sedan dess har jag successivt ökat innehavet och de senaste tiden har nästan samtliga aktier varit blå. verkar vara en kanontrend det här som jag kommer hålla i något år som det ser ut.
TACK!
Ur welcome kompis. Och går det här vägen kan vi alla ha ett flashback-gumball-race med våra lambos.
Mitt mål med att starta de trådar jag startat har alltid vart att hjälpa andra och få hjälp själv, att skapa en hivemind.
Flera tänker bättre än en, och på Flashback är vi i en unik position med total yttrandefrihet, ett kryptiskt retarderat språk som ingen förstår, noll politisk korrekthet som försämrar omdömet och till sist är vi en liten isolerad grupp i ekonomiforumet som inte tycker som ett placerageni på nåt hjärndött pumpbolags delforum jag minns från förra året som sa något i stil med "att fråga dom på Flashback är som att fråga pundarna på plattan".
Det var nog den egentliga triggern nu när jag tänker på det. Eat shit placeratards.
Med det sagt skulle man köpt skiten av sommardippen, men hindsight är alltid 20/20.
Skål gubbar! To Ur-anus!