Citat:
Ursprungligen postat av
Opaque
Slog fel på kalkylatorn. Medgives. Det närmare 400 per,
Frågan återstår : Var är dina fucking rapporter ? Hur ett rävgift kan rädda en hel mänsklighet från det onda Big pharma ? Det är rätt stora påståenden du gör här. Och du gör bäst att dra tummen ur arslet och aktivera dig själv. Du har en hel del jobb att göra ifall du vill komma ikapp dina påståenden. Men jag misstänker att du är en typisk klipp och klistra soffpotatis som inte har en aning om vad fan det är som pågår.
Har du någon aning överhuvudtaget, eller är allt bara religion ?
Du svarar fortfarande inte på några frågor. Du har fått all information som behövs. Dina meningslösa personpåhopp funkar ej.
Ivermectin har visat sig vara effektivt mot svår sjukdom och dödsfall. Detta går inte att förneka. Siffrorna talar klarspråk. Att förneka siffrorna är som att argumentera emot att jorden är rund.
Om det ska rädda världen kan jag inte svara på. Det jag kan säga, med kliniska studier som grund, är att Ivermectin är en säker, billig, och effektiv behandling mot c19. Om man är så säker på att ett nödgodkänt vaccin funkar och är säkert så borde det inte vara några problem med att godkänna Ivermectin som ett komplement eller alternativ tlll vaccinering.