Citat:
Ursprungligen postat av
Binary
Tidigare har vi kunnat lita på att Reinfeldt haft spår av en slags anständig humanism i botten, men det är bara historia nu. I dag är vi bara ett bokbål bort ifrån ett totalt nynazistiskt övertagande av landet. Är ni nöjda nu, Svärigevänner?
Reinfeldt humanist?
Du är alltså så totalt historielös att du inte känner till Reinfeldtplanen, som handlade om att slå sönder de svenska systemen med massinvandring = krossa den svenska välfärden med massinvandring.
Kristersson försöker nu normalisera Sverige som är allt annat än normalt när man jämför internationellt. Inget annat land i världen har haft en sådan massinvandring som Sverige. Hur många flyktingar tar världens bäst fungerande mångkultur Singapore emot? Svar = NOLL.
Det ditt babbel om bokbål och nazism antyder om dig har jag den goda smaken att inte skriva ut, men logik är nog inte din starka sida kan vi nöja oss med att krasst konstatera.