Citat:
Ursprungligen postat av
MarkofTheBeast
Stör mig på att de skriver ”polis död efter skottlossning”
Nej han blev mördad, avrättad. Stor skillnad
Reagerar också på detta. Känns spontant som ett sätt att förminska händelsen och få det att verka som polisen deltagit i en utväxling av skott, skjutit själv och sedan blivit träffad. I själva verket är det en ren och skär avrättning men i dessa, sanna, ordalag lär knappast mainstream media i Sverige benämna dådet, någonsin. Har faktiskt suttit och tänkt på detta ett bra tag, undra när babbeluringarna börjar att avrätta poliser. Tror inte detta kommer vara sista gången de utför en liknande avrättning, detta kan mycket väl vara startskottet. Svarar polisen och samhället med hårda tag kommer det att eskalera. Det kan låta hemskt att säga och självklart tycker jag händelsen i sig är helt förjävligt, men det kan vara just sådana här saker som måste hända för att gemene man i Sverige inser allvaret på RIKTIGT som landet befinner sig i och sätter press på politiker, poliser och militärer att göra någonting åt det.
Vad har vi egentligen för väl? Antingen så fortsätter vi kuva oss för de kriminella invällarna och deras avkommor och fortsätter att se på i tysthet medan våra döttrar blir våldtagna och söner förnedringsånade och våldtagna, eller också så sätter vi hårt mot hårt. Babianerna i vårt land kommer liksom inte en dag att vakna upp och tänka "vet ni vad, nu lägger vi av med allt det här och blir hederliga medborgare" , det händer inte, det kommer ALDRIG att hända. Det kommer bara bli värre. Jag har sagt det i 20 år och haft rätt hela tiden, det kommer bli värre och värre successivt och svenska barn som växer upp idag vet inget annat, dom minns inte det gamla fina Sverige som fanns en gång i tiden.
Svenska folket befinner sig mitt i dödsryckningarna men det är inte för sent än att vända det här. Men då kräver det enorma uppoffringar. Men vad är alternativet...?