Citat:
Ursprungligen postat av
Helge.Palmcrantz
Det här inlägget är så roligt i kvadrat. Skulle han ha blivit vaccinerd, trots att inget tyder på det, men om nu alla interspelare är vaccinerade och det finns rapport i media om det, så ska spelarna fortfarande ljuga om att de inte har blivit vaccinerade?

Alla interspelare var ju inte vaccinerade vad jag kommer ihåg.
Om det skulle komma fram att CE vaccinerade sig för 2 veckor sen eller whatever, tror du att det skulle göra folk mer eller mindre benägna att vaccinera sig?
Om du då sen lägger ifrån dig sossarnas partiprogram för en sekund eller två och resonerar för dig själv om det då är fullständigt omöjligt att han skulle bli pressad/"tvingad" att säga att han inte har blivit vaccinerad alternativt att säga att det inte hade med vaccinet att göra?
Skulle det här vara en biverkning av vaccinet så har jag extremt svårt att se att det offentligt skulle komma ut, men då sitter jag ju inte med sossarnas partiprogram framme heller, det är ju därför jag är rätt korkad.