Citat:
Ursprungligen postat av
Bluebeast72
Hon var antagligen förtjänt av den kniven då denne tydligen gett sig fan o på göra gms liv till ett helvete med vräkning o ständiga klagomål.
Så går det.
Det är nog inte så lätt att få någon vräkt, förutsatt att den som riskerar att bli vräkt har en hjärna.
Antingen har GM verkligen betett sig såpass illa att han riskerade att bli vräkt, eller så var han skötsam och då spelar det ingen roll hur mycket dessa grannar gnäller. Det är i så fall för GM bara till att hävda att han är utsatt för mobbing och att grannarna försöker få bort honom på lösa grunder, och begära bevismaterial i form av inspelningar där det hörs ifall han stör eller någonting.
En normal människa går ju inte och knivhugger sin granne för en sådan sak, utan snarare ringer polisen och gör en anmälan för trakasserier, dvs. att övriga grannar trakasserar och försöker vräka en utan någon som helst grund.