Citat:
Ursprungligen postat av
Stina-Lina
Jag håller med. Hon hade inte anmält honom det hade en kompis gjort. Hon hade anmält en man tidigare han bör dömd i t r men friad i h r. Det är inte ovanligt att den som varit utsatt för våldtäkt blir det igen.
Dessutom GL verkar veta vad han hör och har gjort efteråt när han försöker sopa undan det som hänt
med att försöka ta tillbaka relationen som bonuspappa. Tänkte också på vad han ljuger om (att hon skulle ha raderar sms och ljudfiler på telefon som fanns kvar vid tidigare rättslig prövning) och hur svårt han hade att få av henne klänningen. Uppenbart har han ansträngt sej för att göra det han gjorde.
Måste fortsätta att tänka
Lika bra att du slutar tänka då det inte är särskilt mycket funktion uppe i hjärnkontoret, Stina lilla..
1. EA har givetvis bett kompisen anmäla.
2. Det är extremt ovanligt att bli utsatt för en riktig våldtäkt. Då kan du antagligen klura ut hur vanligt det är att det sker mer än 1 gång? Eller som i det här fallet - minst 3 gånger... Dvs. obefintlig sannolikhet.
3. Nej, EA har raderat (b.la.) ljudfil nu mot 2 män inom loppet av 2 år. Dvs. skickat in en manipulerad ljudfil till polisen och därefter fabriksåterställt telefonen. Nu i GL-caset lämnade EA t.o.m. in telefonen till en mobilbutik för att totalt rensa den, någon dag innan den skulle till polisen.
4. Du sitter seriöst här och litar på ett endaste ord av vad EA säger? Pucko.