Citat:
Ursprungligen postat av
Medimera
Om det är HD som är inne på kontot lär man ju kunna spåra det. Märkligt att gå in på Stefans konto i detta läge. Än är väl inte det konstaterat självmord.
Med tanke på alla märkligheter som HD har för sig är detta bara en i raden. Det kommer mera med tiden. Hon kan inte hålla sig från golvbrunnsstädning, lögner om andra män trots att hon är gift och att geocacha som värsta olympiern istället för att stötta spillrorna som är kvar av sin familj. Jag menar, vem i helvete åker till USA när ens make är misstänkt för människorov och därtill svarar polisen att hon skulle göra samma sak om denne maken hade varit försvunnen istället för LW??
Det behövs nog en hel del farmakologiska insatser för att råda bot på sånt beteende.
Det blir svårt att röra sig ute bland folk i hennes sits med de offentliga lögnerna och dubbelmoralen blottlagd i all sin härlighet.
Kan hon ens åka till sin egen bostad utan att känna blickar från grannar? Ska hon flytta in i sitt gamla hus igen nu kanske, helt bekymmersfritt från hennes sida?
Vill hon kanske åka ut till sommarstället trots att det var där SD dog?
Och hur ska hon stöttas i sin föräldraroll?