Citat:
Ursprungligen postat av
Anonym396
Jag kommer inte hata på Nardos efter detta program, även om TV4 myglar fram henne till vinst. Det blir ett argt inlägg. Jag tar en suck över att Sverige har röstat på henne istället för en underbar människa som Tanja och släpper alla känslor jag haft denna säsong och går vidare med mitt liv.
Om du bara har tittat på avsnitten så tycker inte jag att du har en bra bild om vad som händer i huset. TV4 har varit väldigt snälla mot Nardos hela säsongen och klippt bort när hon är oresonlig. Det värsta de har tagit med var när Nardos anklagade Adrian för att vara sexistisk i TV men Kirsty försvarade givetvis det i studion.
Jag håller inte med om att andra i tråden INTE har fått lika mycket hat. Jag tycker det är fula taktiker att skapa kampanjer på sociala medier pga vad Flashback skriver. Jag tycker att Adrian var trådens hatobjekt när han var i huset. Jag störde mig på Adrian ännu mer än Nardos. Han är den enda deltagare som min magkänsla säger är falskare än Nardos.
Jag kommer ihåg att Emelie var hatad här förut också. Hon fick mycket skit för sitt utseende, sina tuttar osv. Tanja fick mycket skit för att hon höll på med Peddot. Nu är inte jag svart men jag tror att Adrian, Emelie och Tanja kommer ha det svårare att läsa igenom tråden än Nardos.
EDIT: Gamnacken har fått lika mycket hat som Nardos.
Nu blir jag lite nyfiken. Peddot? Pedram? Vad har jag missat? Har inte följt tråden tidigare så har missat mycket som skrivits, så jag kan ha fel i att bara Nardos får hat. Utgick endast från det som skrivits den senaste tiden.
Men jag är nyfiken, är det något som pedram har gjort?