Citat:
Ursprungligen postat av
Bolony
Kudos. Dette har du helt rett i og har ført til mye rart under avhør. For å kommunisere med folk som har enkelte utfordringer må det være forståelse og ikke mistenkeliggjøring på den andre siden.
Mange tror det er " skarpe " folk i politiet og kripos, men de som er på innsiden vet at det er like variabelt som ellers i samfunnet.
Jeg håper TH blir overtalt til nye avhør da mer vil komme frem som løser saken som har en lokal løsning som TH selv sa i avhør.
Jeg var tidlig i saken inne på tanken at TH kan ha Asperger.
Men det i seg selv gjør han selvfølgelig ikke til en morder.
Aspergere kan ha problemer med muntlig kommunikasjon, og skjønner ofte ikke ironi og metaforer. Det kan også oppstå problemer når de forsøker å tolke andres ansiktsutrykk.
Hvis TH har Asperger, kan ha ha følt seg misforstått under avhør, og politiet kan ha oppfattet han som "vrang og "trassig". Lidelsen er medfødt, men er det mulig å leve 70 år, uten at han har blitt diagnostisert?
Fun fact. Elon Musk, Tesla-gründeren, kom nylig ut av skapet som Asperger.
https://www.nrk.no/norge/elon-musk-fortalte-at-han-har-aspergers-1.15490788