Citat:
Ursprungligen postat av
CS128
Från att vara likgiltig mot de andra deltagarna och strateg är "far away" från att tro att någon är psykopat. Han vill ju vinna och kör sina planer och utnyttjar andra deltagare som brickor i sitt spel. Det betyder inte att man är en psykopat för Robinson är inget annan än en tävling. Skulle du agera annorlunda tror du? Varför ge bort chansen att vinna 500 000kr??? Det är EN vinnare i Robinson ... inte två eller tre för att de verkar trevliga medspelare på vägen dit - som gäller.
Jag tyckte inte om Wrenkler, så tänkte att han kunde få vara våran fånge.
Sen att han tjallar på sin vän, Sophia.
Synd att inte Andreas och Johanna är kvar för de röstar ju som jag vill. Det är väl inte det första man säger när ens vänner fått lämna?
Fick chock när Joanna sa vid örådet
Hade inte velat röstat på dig egentligen, i synkarna är han ju vidrig, vad är hans personlighet egentligen, har han ens någon eller är den tillgjord?
Det är många synkar (nästan alla tror jag) där man hört honom och han är så oempatisk.
Säger inte att han är det, kan vara som du säger att han spelar så.