2021-05-06, 13:18
  #187597
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av TysonTy
Vadå, 3 veckor kan han väl hålla i k-ken. Han sa det och han är ju en så ärlig kille....
Ja, självklart kommer han vänta!!
2021-05-06, 13:19
  #187598
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Jullanforever
Din kommentar om Madde är klockren, resonerar precis likadant. Är själv brud i samma ålder som Madde och kan ärligt säga att man fallit för ett par grodor även i den här åldern. Det som gör att man kan skita i dom på utsidan är att man har tillgång till en helt annan värld så man kan glömma snubben. Dessutom tycker jag att det endast är när hon är riktigt packad som hon är dum i huvudet och faller tillbaka.
Utöver det är skillnaden att Madde är en genuin person som i handlingar visar att hon bryr sig om de andra. Att som Adrian inte lägga manken till vid hushållssysslor och försöka smita undan hela tiden visar bara det att man inte bryr sig om gruppen. Det är verkligen en grund för att det ska funka i en grupp socialt, att alla i någon mån lägger ner energi på att det ska funka. Är så trött på att han hela tiden kommer undan det ansvaret.


Jag är inte lika övertygad som andra här inne om att Adrian inte är intresserad av Madde. Dock hoppas och tror jag att det kommer bli ombytta roller på utsidan. När hon kommer ut kommer hon se på allting med andra ögon och inse att han inte är någonting för henne.
2021-05-06, 13:21
  #187599
Medlem
Mouchinos avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Raskaoverisen
Jag röstar alla dar i veckan på att Madde skall få stanna än fjäsk paret AD Peddo
Angående Madde så hade AD kunnat avsluta detta för länge sedan med att tala om för henne Jag vill ha dig som vän men inte mer.Det har vi alla sett och kommer aldrig bli något annat emellan dem
Men han spelar ett spel i huset att vara den gode
Allt handlar för honom att skapa så många allierade i huset så man inte blir nominerad
Med Emelie är det tvärtom hon springer inte runt i huset och skaffar sig Fake vänner.

AD och Pedram är så falska och grejen är att Emelie har pratat och spekulerat öppet men de där två gör saker när de tror att ingen lyssnar och försöker sen dilla i de andra och manipulerar dem att tro att de är så rättrådiga och att paktningar är inget som försigår. Det är just därför de vill ha väck Emelie för hon avslöjar de båda, hon är för smart!

Du säger det jag också tycker, hur svårt kan det vara att säga högst fyra ord och då samtidigt slippa missförstånd istället för att tala i veliga gåtor? Han har vilselett Madde totalt och AD låtsas vara den gode för att vinna fördelar. Det stämmer också in på hur vi sett honom agera i olika situationer då han helt visat motsatsen och med sin egoistiska framtoning sätter sig själv först.

Nej Emelie är Emelie och kör på det!
2021-05-06, 13:21
  #187600
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Cha-Cha-Boys
Hoppsan! Emelies instapost på BB om att hon sitter säkert, har fler likes än Nardos instapost när hon blev det. Undra vad Nardosmaffian tycker om det?

Det la jag märke till också! Tror Nardos anhängarna kanske är färre, men skriver överallt. Medan de flesta av Emelies anhängare inte är lika gapiga på sociala medier, så att säga.
2021-05-06, 13:25
  #187601
Medlem
Har de nominerat ännu?
2021-05-06, 13:29
  #187602
Medlem
Anonym396s avatar
När Nardos pratar med Emelie eller Adrian i det rosa sovrummet så byter DC till henne direkt. Men om Simon eller Tanja pratar med någon i det turkosa sovrummet eller någon annanstans så visas det ej i DC.

2021-05-06, 13:33
  #187603
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Mouchino
Visst är det så och som jag skrev nyss att Madde ska inte straffas för att hon fått känslor för AD och hon ska vara kvar, finns inga andra alternativ. Vad som är kvar av grabbarna grus kan sitta tillsammans i annexet på Måndag!!

Vill såklart ha ut både Adrian och Pedram före Madde men jag tror inte hennes sinnesstämning kommer ändras bara för att Adrian åker ut.
2021-05-06, 13:33
  #187604
Medlem
Gillar att BB inte ens försöker dölja favoriseringen av Nardos längre https://imgur.com/ZNM97XB
2021-05-06, 13:36
  #187605
Medlem
Det spekulerades här om att Madde hade snackat med psykolog, nån som hört om hon pratat om det och att det isf stämmer?
By the way,GO EMELIE och UT med Narcos och Mössan
2021-05-06, 13:37
  #187606
Medlem
Anonym396s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av chokladvanilj
Gillar att BB inte ens försöker dölja favoriseringen av Nardos längre https://imgur.com/ZNM97XB


Inte förvånande att den som styr BB:s Instagram bara lägger upp inlägg som handlar om Nardos.
2021-05-06, 13:38
  #187607
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av chokladvanilj
Gillar att BB inte ens försöker dölja favoriseringen av Nardos längre https://imgur.com/ZNM97XB
Vadå försöker dölja. Det är inte ok att hata förstår du.
2021-05-06, 13:40
  #187608
Medlem
Klippet på när Tanja tappade tårtan var kul! MEN det slår fan inte klippet från imorse när Emelie läser brevet om att hon är immun! Har säkert sett det 20 gr senaste timmen! Adrians bajsnödiga min och Pedrams döda blick ger mig så mycket lycka! Var bara tvungen att säga det!😅

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in