Det är ju problemet med MP. Samtidigt som flykten från S till SD har ju urholkat allt. S blir svagare och måste ta in flummisar för att kunna regera.
Jag kommer rösta på S av princip, men hoppas att högerblocket vinner. För kollektivet kommer få äta upp att de valde att rösta bort invandrarnas och sina bidrag genom att samarbeta med M. Det är nog dags för en ordentlig läxa 2022.
Märkligt resonemang att rösta på ett parti av "princip" och hoppas att motståndarna ska vinna. Hur tänker du där?
Tragiskt att se vuxna människor som ljuger om mörkat skolresultat för att sedan skylla ifrån sig och ropa efter nya utredningar för att förhala frågan.
Notera hur samtliga partiledare på vänstersidan unisont hyllar lärarkåren.
Lärarkåren är ditt viktigaste instrument för fortsatt indoktrinering av befolkningen, viktigare än media i många avseenden.