Så du menar alltså på fullt allvar att det inte fanns tobak på 80talet och vid Millennieskiftet? 🤔
Och att du inte vet att på 1400 talet och Marie-Antoniette-tiden rökte dom tobak i pipa?
Herregud!!
Fast nu tänkte jag mer på pirattiden och Marie Antoinette. Och idag såklart också vilket ju är stenåldern. Fast i ärlighetens namn tycker jag ”pirattiden” är ett väldigt diffust begrepp.
Utgick bara från följande från Wiki när jag drog den slutsatsen:
Cigaretten är en utveckling av cigarren. De första ska ha skapats i Spanien under 1800-talet för att ta vara på de orökta bladen i slängda cigarrfimpar.[1] Populära blev de först sedan brittiska soldater under Krimkriget lärde sig att rulla cigaretter av sina turkiska kollegor vars vattenpipor hade förstörts av fientlig eld. De kom då på att man kunde rulla in tobaken i papperet som de använde till krutet för att sedan sätta eld på det och röka.[1]
Vad är felet hos MERGIM??
Nu ljög igen Madde sade dem tar det SLOW men han får det till Adrian är slow nu måste något hända med dyngspridaren, Men BB gillar att han sprider skiten och ljuger för andra om saker inte ens är sagt!
Så nerkärade Madde berättar för Marek i förtroende att Adrian viskade "jag vill dejta dig på utsidan" innan hon gick in till annexet. Marek väljer då att berätta det för Nardos och AD på ett förlöjligande och hånande sätt. När AD sen ifrågasätter vad Marek har med det att göra, eller snarare ifrågasätter respekten så gör den lille bebisen kaos.
Inte direkt svårt att sätta den narcissistiska jättebebisen i obalans. Herregud vilken sjuk fitta han är.
Undrar hur Madde skulle reagera om hon visste vilken orm det är hon sover bredvid.
Jag är riktigt orolig för hur hon kommer ta det här när hon kommer ut och ser och läser allt som sagts. Mergim är ett sånt jävla svin och jag önskar att det kommer någon i Dompa-size som trycker ner honom ordentligt!
Tycker det börjar bli dags för Adrian att ta ett snack med Madde nu. Vill han absolut inte ha något i huset nu, dag 70 eller dag 99 så får han säga det. Han säger att han vill ta det ”dag för dag”. Det kommer inte komma en enda jävla dag i det där huset när han vill ha henne och hon väntar. Så SÄG DET så vi blir av med denna skit
Jag fattar inte varför man släpper in någon efter 40 dagar som har haft full tillgång till allt som hänt i huset. Det är så skevt.
Särskilt som han är ett arsle som bara försöker baktala och sabba för alla.
Gud vad jag hoppas det här exploderar i hans ansikte.
sååå äckligt, fattar inte att ingen inte säger till?? Hade jag varit där inne hade jag blivit galen om jag inte sa till alla som tuggar med öppen o smaskar....