Citat:
Ursprungligen postat av
Schaefer
Lika underhållande som ditt tvåsiffriga IQ dvs 2
Haha, du är ju så fantastiskt efterbliven att man skrattar rakt ut IRL. Siffran 2 är alltså ensiffrig. Inte tvåsiffrig. Helt sjukt att det behöver förklaras att en siffra inte är två siffror.
Förstår att dessa avancerade koncept är svårbegripliga för dig, men ändå.
Citat:
Ursprungligen postat av
NakedApple
Du gav skrev att det fanns "många många" dylika brott hehe.
I din länk står hota (inkl störa kvinnofrid) eller slå, och sexuella brott. Det är det som dryftats i tråden.
Så jävla fattig länk att du borde erkänna för mamma att du syndat.
Det blir lite väl uppenbart att du försöker skydda Berglund. Men med en fiskmås IQ så kan du inte lyckas hehe...
Vad gör du här egentligen?
Du får jobba på läskunnigheten, sedan försöka ta dig an länken igen. Notera för övrigt att det enda jag sagt är att det inte rör sig om misshandel samt att det finns fler brott än just misshandel. Resten har du hittat på själv, antagligen även detta till följd av din ytterst begränsade läsförståelse.
Kan även rekommendera att du lär dig hantera språket bättre än en lågstadieelev, så att man lättare kan ta dig på allvar.