Citat:
Ursprungligen postat av
Indeterminister
Gärningsmannen i Trollhättan var djupt psykiskt störd också. Men nu valde man göra politik istället av den fruktansvärda händelsen.
Det ÄR politik. Vad har en massa krigsgalna MÄN från Afghanistan, Somalia, Pakistan och andra islamistiska barbariska icke-europeiska kulturer här att göra?? Det är absurt. Du vill rädda folk från deras barbariska våldtäktsmördarkultur som de ändå tar med sig hit och lever ut? Alla andra 3 miljarder som lever kvar i dessa rövhålländer? Ska du rädda dom också? Vad fan spelar det för roll att du tagit hit 1 promille? Det enda det gör är att slita itu VÅRT samhälle. Den civiliserade värld vi byggt upp med blod, svett och tårar.
Ni vänstermänniskor är sånna jävla äckliga hycklare. Ska alltid hålla på med godhetssignalering å skit medan andra får sota för era dumma jävla naiva beslut.