Citat:
Ursprungligen postat av
Pungpuckel
Är du så pinsam?
Som sagt, du är ny i tråden. Vi är flera som är aktiva i tråden och är intresserade av GEVO, vi diskuterar GEVO's utveckling nästan varannan dag här. Att SAS ökar upp sitt avtal med GEVO är således kul för många att veta, särskilt oinsatta som ej följer nyheter kring GEVO på internationellt plan.
Att tro, eller påstå, att genom att skicka upp en länk till nyheter skulle vara pump är rätt snedvridet. Detta är ett bolag på NASDAQ med över 154 miljoner aktier ute. Tror du själv i din vildaste fantasi att det skulle kunna gå att påverka kursen genom att "pumpa" i en så pass okänd forumtråd, där runt en handfull individer är aktiva varje dag?
Hade du varit delaktig i tugget här sedan innan hade du även vetat hur pass negativt inställd jag är gentemot pump & dumps, obefogad hausse samt oseriösa rekar.
Men som sagt, du är ny här. Tips till nästa gång är att vänta lite med dina antaganden och angrepp. Spara dessa till när det väl är befogat.