2021-01-07, 18:23
  #5797
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av pinnpelle88
Nu är slutet nära för desperate Trump narcissistisk, fet, ful, orange och ond
USAs enda problem är att presidenten är för tjock, ful och dum. Låt oss därför byta ut honom nu, mot någon Alzheimer-patient, så blir allt bra. Såja, inte protestera nu - rösta som vi säger.
Citera
2021-01-07, 18:23
  #5798
Medlem
Lawlines avatar
Citat:
Ursprungligen postat av stillton
Ja, det vill jag nog hävda. Jag vill också hävd att hon var en trumsupporter som var där i syftet att förhindra att Biden skulle förklaras president. Vad anser du?

Jag vet inte vad hon har att göra på insidan. Fanns inget som hindrade hon från att demonstrera på utsidan. Det ändrade inte utgången av valet i alla fall när hon gick in.
Citera
2021-01-07, 18:23
  #5799
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av SugaredThoughts
Ja det ser inte snyggt ut på någon av de filmer som framkommit. Ser ut som om man helt sonika skjuter henne när hon är på väg att kliva in genom fönstret. Hade hon bara blivit skadad hade det inte blivit så mycket av det, men nu dog hon, och det blir inte vackert.

Poliser ska skjuta varningsskott först i ett sånt här läge.
Citera
2021-01-07, 18:23
  #5800
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av LordBrettSinclair
...men då måste man väl ändå säga att Bindefelt misslyckats kapitalt med detta avseende S/MP/V... några mer israelhatande politiker än dessa får man nog åka ända till Gaza eller Teheran för att hitta.

Det är vad du tror. Alla partier i Sveriges riksdag stödjer helhjärtat judarna i Sverige och deras enorma inflytande trots att de är så få. Allt annat är ett skådespel.

https://www.islam-radio.net/historia/ims/index.htm
Citera
2021-01-07, 18:24
  #5801
Medlem
Kvinnan vart inte mördad hon blev skjuten för att hon med sina WT compadres försökte storma en helig amerikansk byggnad - attackerar man poliser får man skylla sig själv
Citera
2021-01-07, 18:24
  #5802
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av vermoden
Posta ett enda konkret bevis för att någon antifascistisk organisation hade någonting med gårdagen att göra.


https://www.google.se/amp/s/nypost.com/2021/01/07/known-antifa-members-posed-as-pro-trump-to-infiltrate-capitol-riot-sources/amp/?client=safari



Varsågod
Citera
2021-01-07, 18:24
  #5803
Medlem
Lawlines avatar
https://theync.com/dc-protestor-blown-out-of-a-window-with-a-bullet-to-the-face.htm

Den absolut bästa filmen på kvinnan som sköts. Helt rätt att skjuta verkanseld. Hon klättrar in genom ett fönster.
Citera
2021-01-07, 18:24
  #5804
Medlem
siisters avatar
Citat:
Ursprungligen postat av scrollock
Varför skulle Antifa poste sig själva på bussen om de avser att infiltrera? Visst är de dumma som spån, men inte så dumma!

Här är ytterligare vittnesmål:

https://twitter.com/emmbeliever/status/1347010602078756864

"Yup, Trump name facing the back to alert other antifa who they are. And notice it’s not a hat but a helmet that he’s wearing. https://t.co/V9y6U21I3G"

Fast tidigare stensäker information direkt från AFA sa att dom skulle ha MAGA-kepsar bak och fram. Nu är det klistermärken på hjälmens baksida?
Citera
2021-01-07, 18:25
  #5805
Medlem
SugaredThoughtss avatar
Citat:
Ursprungligen postat av winningfeast
Det är lite att ta i, men det är definitivt ett motangrepp från Demokraternas håll som många kanske inte ser om man bara ser på situationen utifrån den mediala vinklingen. Man kommer försöka att stänga ner en sittande presidents allas kommunikations kanaler nu, och man har redan börjat med det. Senast stängde Shopify (ehandels företag) ner Trump webbutik, och som vi alla vet så har både Facebook och Twitter gemensamt, agerat i symbios mot Trump.

Ja där är ännu mer bad optics för USA.

Trump verkar förvisso inte ha alla hästar i stallet, men all denna censurering av oliktänkande och de-platforming, och annat direkt lobbande och påverkande av den "officiella" sanningen sänder dåliga signaler.

Tror att Amerikanerna är på väg att förlora en del sin Freedom, som de så gärna skryter om. Även om för'ndringen kommer att ske långsamt och i det tysta, men det är dåliga omen vi ser idag.
Citera
2021-01-07, 18:25
  #5806
Medlem
tdlefnierreguss avatar
Citat:
Ursprungligen postat av norce
Ja?

Baserat på vad? Att han arrangerat en statskupp, rysslandskopplingar, coronaviruset?
Citera
2021-01-07, 18:25
  #5807
Medlem
Reinfeldt förutspådde att det kunde bli såhär
Trodde han blivit virrig , gamle Fredde . men vi får hoppas att det inte blir värre
USA , nya bananrepubliken
Skulle fan skämmas om jag var amerikan
Citera
2021-01-07, 18:25
  #5808
Medlem
0rganets avatar
Citat:
Ursprungligen postat av TheBuster
Jake Angeli
Helt galen tyvärr har hans Facebook just stängts https://www.facebook.com/yellowstonewolfff

Ja det var namnet jag glömt! Tack!
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in