2021-01-04, 21:02
  #30001
Medlem
DonaldTrummps avatar
Citat:
Ursprungligen postat av shakta
Ska man ljuga kan väl alla åtminstone hålla sig till samma historia?

Den paradoxen är lite svår att tugga i sig. För att visa vilket fuskval det varit producerar man en helvetes massa falska bevis på valfusk. Så mycket fake att det riktiga fusket inte hittas då allt fokus ligger på fuskfusket. Det har varit ett stort misstag av MAGArna, man skulle fokuserat på äkta valfusk.

Mike Pensé
2021-01-04, 21:02
  #30002
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av dic-tator
Han har haft 2 månader på sig. Och en budget på 200milj dollar.
Utan att hitta bevis för valfusk.

Du kan säga orden närsomhelst nu.
Inga tecken på systematiskt valfusk existerar(annat än i sektens fantasi)
Vad hade man för budget under de tre åren man utredde Trump för att ha samarbetat med Ryssland? DoJ visade ganska klart att resultatet inte var så önskevärt. Demokraterna köper steele report som sen FBI pushar igenom FISA trots att dom vet att det inte är pålitlig information åtminstone tre gånger. Man nöjer sig inte där utan FBI fabricerade också bevisning för att komma åt team Trump.

Då skrek man sig hesa över alla bevis man hade. Med facit i hand hade man inte mycket mer än det man fabricerat ihop själva. Det verkar funka lite omvänt det där i vissa läger. När bevis inte finns så fabricerar man, när bevis finns blundar man och påstår att de inte finns.
2021-01-04, 21:04
  #30003
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av shakta
Var det inte "Election Waste" då?

AP’S ASSESSMENT: False. Cobb County election officials hired a shredding company to destroy “non-relevant” materials after the election. No ballots or materials relevant to the vote tally were destroyed.

Ska man ljuga kan väl alla åtminstone hålla sig till samma historia ?

https://apnews.com/article/fact-checking-9761550584
Ock vad är det som säger att man inte både gjorde sig av med det du kallar "election waste" och sparat material från tidigare val? Är inte det kanske samma sak när det rör sig om saker som är älde än 22 månader? Spelar det någon roll? Det viktiga är väl att detta som du länkar till:
“None of these items are relevant to the election or the re-tally,” said Janine Eveler, the county’s director of elections and voter registration, in the statement. “Everything of consequence, including the ballots, absentee ballot applications with signatures, and anything else used in the count or re-tally remains on file.”
2021-01-04, 21:05
  #30004
Medlem
Nixters avatar
Citat:
Ursprungligen postat av scrollock
Jovan Pulitzer och hans team, som erbjudit sig att räkna om Georgiarösterna enligt en felsäker metod, har utsatts för ett lönnmordsförsök!

www.twitter.com/JovanHPulitzer/status/1345795312489738240

Team Cruz Missile, med minst 12 ytterligare senatorer kommer imorgon kräva att Jovan får gå igenom rösterna, speciellt alla dom där helt ovikta, som såg ut som dom precis kommit ur en sedelpress, alla med exakt samma små märken på samma ställe, som vittnen har signade affidavits om fanns i tiotusentals, tom hundratusentals.

SHOW US THE BALLOTS!
https://mobile.twitter.com/JovanHPulitzer/status/1345880067424071680
__________________
Senast redigerad av Nixter 2021-01-04 kl. 21:21.
2021-01-04, 21:05
  #30005
Bannlyst
Citat:
Ursprungligen postat av scrollock
Jovan Pulitzer och hans team, som erbjudit sig att räkna om Georgiarösterna enligt en felsäker metod, har utsatts för ett lönnmordsförsök!

www.twitter.com/JovanHPulitzer/status/1345795312489738240

False flag och ingenting annat.
2021-01-04, 21:11
  #30006
Medlem
DonaldTrummps avatar
Citat:
Ursprungligen postat av smultronkungen2
När bevis inte finns så fabricerar man

Jo så är det givetvis men risken är att man missar tunga bevis och lägger för mycket krut på fakedito. Sen glömmer man beviskedjor och tycker att det är tillräckligt att ha sett en lastbil som kör runt med 200000 Bidenröster. Vi andra tänker direkt, Oj det var falkögon det. Hur fort körde lastbilen? Osv osv

Mike Pensé
2021-01-04, 21:11
  #30007
Medlem
Smurfanerlites avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Slottsherre
Ja, att visa lite ryggrad och våga stå emot presidentens värsta vansinnigheter är nog ingen merit i dagens GOP.

Han högg sig själv i ryggen.
2021-01-04, 21:12
  #30008
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Bambola89
False flag och ingenting annat.

Tog du på dig foliehatten nu plötsligt? Tänk om det var omvända roller och en utredare kopplad till demokraterna blev beskjuten, jävlar vilket liv det hade varit!
2021-01-04, 21:13
  #30009
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Nixter
Team Cruz Missile, med minst 12 ytterligare senatorer kommer imorgon kräva att Jovan får gå igenom rösterna, speciellt alla dom där helt ovikta, som såg ut som dom precis kommit ur en sedelpress, alla med exakt samma små märken på samma ställe, som vittnen har signade affidavits om fanns i tiotusentals, tom hundratals.

SHOW US THE BALLOTS!
https://mobile.twitter.com/JovanHPulitzer/status/1345880067424071680

Enligt den här mannen så finns det flera pallar med falska valsedlar hos DHS.

https://twitter.com/PatrickByrne/status/1346182279610183681

Citat:
To save people questions: last night in CobbCounty, Georgia (neighboring Atlanta) some shredded ballots were in the hands of law-enforcement. DHS agents shifted through. Found: Chinese shipping receipt + unshredded ballots (already confirmed counterfeit).
2021-01-04, 21:14
  #30010
Medlem
Smurfanerlites avatar
Oavsett bevis eller inte, men t.ex. denna typ av film borde väcka vem som helst till liv och fråga sig om något kanske inte står riktigt rätt till?

https://youtu.be/IucBsKRyoSQ
2021-01-04, 21:15
  #30011
Medlem
SnakePlissskens avatar
Citat:
Ursprungligen postat av smultronkungen2
Jag har förmågan att skilja på vad jag vet och inte vet. Jag har ingen aning om hur många olika filmer det finns från lokalen eller vilket klipp Raffe pratar om hur fan skulle jag kunna veta det när han inte säger det själv, personligen kan jag inte läsa tankar så jag behöver mer än så... Du behöver ju så lite underlag som möjligt så att du kan dra slutsatser är jag helt med på men för en annan funkar det annorlunda.

Nu har Georgia Secretary Of State's Office presskonferens - https://thehill.com/video/in-the-news/532542-watch-live-georgia-secretary-of-state-holds-press-briefing

Det börjar med en presentation där talaren förklarar att filmen som jag tidigare länkat är den film som Raffensperger och Trump pratade om - de går till och med igenom händelserna och tidpunkterna en efter en. Och de förklarar hur vidrigt Giuliani har betett sig som har haft tillgång till hela filmen men klippt i den för att skapa sina falska påståenden.
__________________
Senast redigerad av SnakePlisssken 2021-01-04 kl. 21:44.
2021-01-04, 21:16
  #30012
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Smurfanerlite
Oavsett bevis eller inte, men t.ex. denna typ av film borde väcka vem som helst till liv och fråga sig om något kanske inte står riktigt rätt till?

https://youtu.be/IucBsKRyoSQ

Det är solklara bevis, hon skall hänga upp och ner tills hon avlider.
__________________
Senast redigerad av Americanwest 2021-01-04 kl. 21:23.

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in