Citat:
Ursprungligen postat av
Amaratto
Om Trump verkligen varit populär och inte som nu den som haft sämst approval rating i snitt och en av få som endast får en period. Då hade det kanske varit en vettig synpunkt.
Biden är en halvsenil gammal gubbe. Långt ifrån vänster, utan liberal. Dock har hans största attraktionskraft varit att han inte är en fullblodsnarcissist som Trump. Det säger sjukt mycket om hur illa omtyckt Trump är när han förlorar mot en mellanmjölkskandidat som Biden.
Om fyra år hoppas jag på bra kandidater. Inte en dålig och en som är USAs genom tiderna sämsta president.
och du tycker att det är rimligt att Biden, med dessa epitet som du tillskriver honom, som inte kampanjat alls, suttit i sin källare, utskåpar Hussein med 10 miljoner röster.
Trump vinner oxå över Hussein?
har du ens kollat hans support? Rallys och hela hans base så att säga?
det säger sjukt mycket om hur mycket biden fuskat, inte om hur dålig trump är. Narcissisten är ju Biden och det globala etablissemanget, starkt uppbackat av kina och diverse öststater.. Ryssland och ukraina främst.. Det är som en dålig james bond... biden, brorsan och sonen, biden crime inc. och de har åkt dit.
om nu pedofilen kliver på, så kommer det amerikanska folket bittert ångra sig, men det är kanske det som behövs. Världen kommer att få smaka på , drönarna startas igen, USA i krig igen med att supporta ISIS, anfalla Iran och allt annat.
Trump är promises made, promises kept. Inte ett nytt krig under denna era... Vi kommer att sakna detta.
frågan är väl närmast, lämna Kalifornien först eller Texas?
eller utbryter inbördeskriget inna, inte kanske rent kinetiskt, men konstitutionsmässigt..
Kalifornien, folk flyttar från Calif .. och folk flyttar till TX, osv.
med örat mot marken och inte MSM så hörs det tydligt.