Citat:
Ursprungligen postat av
CapsLock99
Ytterligare en bild på Roberts med Bill Clinton på Epstein Island
https://mobile.twitter.com/siggyflicker/status/1339697357458452481
Ok. Även om det hade varit Roberts, vilket det inte är, på "Epstein Island", vilket inte är motivet för bilden, så börjar den här konspirationen spåra ut helt.
1. Roberts är en republikan-tillsatt domare, som har varit chefsdomare i 15 år. Det har tidigare aldrig varit intressant att ifrågasätta honom, men nu är det plötsligt tecken på att han är... vadå, jävig (?), att han haft samröre med Epstein?
2. Trump har fraterniserat med Epstein otaliga gånger, vad säger det i så fall om Trump? Hur många bilder på Trump och Epstein kan vi inte gräva fram?
3. Om den här tråden ska omfatta varje lite förgrening av varje tänkbar konspirationsteori så kommer den bli ännu mer omöjlig att ha att göra med. Ni kan inte på allvar tro att en domare som fram tills före valet aldrig varit ifrågasatt eller agerat emot konservativa intressen nu hjälper till att genomföra en statskupp, mot sitt affilierade parti, för att han...festat med någon som i sin tur festat med Clinton?
4. NI FÖRSTÖR EN REDAN DÅLIG TRÅD. SLUTA. Eller förresten, mitt fel som stannar kvar här. Jag återkommer när Biden är president. God jul.