Citat:
Ursprungligen postat av
Madagascar
Det är ju med anledning av ett senatorsval som Trump är GA. Det är mycket angeläget för republikanerna att vinna - men Trump pladdrar om att det är orättvist att han förlorade president.
Hans advokat uppmande väljare att inte rösta i senatvalen så länge som guvernör Kemp inte återtar beslutet att ge elektorrösterna till Biden istället för Trump.
Så här ser kvällens rally ut,hitills, jag kollar på följande video as we speak
https://www.youtube.com/watch?v=_72rtHyIehM&feature=youtu.be
1) kelly loeffler värmer upp publiken. Hon vägrar sätta på en MAGA keps
Senator perdue håller ett kort tal om hur Green new deal är katastrofal
2) Nån kille pratar om olika sätt man kan donera pengar till GOP och trumps super pac eller framtida valkassa
3) Melania trump håller ett tal. Hon verkalla senatorerna för Perdo och Lofflo (senator Perdue och senator Loeffler)
4) Trump håller ett tal där han går way off manus. Nu pratar han om hur bra FOX prime time värdarna Laura, Tucker,Sean är.
Samt hur höga tv-ratings OANN fick sedan de började rapportera om Trump
Sen pratar han om hur han ser Crying Chuck, gråta varje gång han stöter på honom.
Trump börjar sedan läsa ur manus om jordbrukspolitik och Farms i Georgia
Sen avbryter han och pratar om sin Trump winery vingård
Nu pratar han om hur demokraterna vill ta Christmas ifrån Georgia. Men att Trump kämpat för att få tillbaka den. Och att man borde tacka honom.
Seriöst
Clowne Donald Trump är det bästa som hänt demokraterna någonsin