Citat:
Ursprungligen postat av
AreYouBack
Ser du det att det är förfalskade röstsedlar på varje ballott som matas in i tabulatorn? Ser du det eller drar du samma slutsats som kinnan som presenterade videon?
Om du tex hade lyssnar på professor Eastman som utfrågades senare så är det inte alls nödvändigt för att häva resultatet.
Det finns processer som måste följas, tex att rösträkning ska ske under uppsyn av allmänhetens representanter.
Att man ser dem ta fram gömda röstsedlar från under borden och räknar dem är bara grädde på moset.
De skickat ut observatörer under förevändning att man stoppar räkningen, och sedan fortsatt räkna. Observatörer har vittnat långt innan man kände till videofilmen om hur de blivit ivägskickade, och man kan se på videon hur de skickas iväg. Det är nu bevisat, och det räcker så.
Är självfallet mycket suspekt beteende att begå ett sådant brott om man inte har oärliga avsikter, och ska bli intressant då man faktiskt granskar rösterna och får tag på dessa individer för förhör.
Men det spelar ingen roll för kärnfrågan om man kan giltigförklara rösterna. De har räknats i strid mot konstitutionella krav, och det råder inga tvivel enligt tex Eastman att det är grund för Georgias leglislators att förkasta resultatet. Osäkert om de kommer våga, men tror inte det är några tveksamheter hur SCOTUS kommer se på den frågan i slutändan.
Grundligare undersökningar har nu initierats, ansvariga och inblandade kommer säkerligen uppsökas och förhöras, och processen att korrigera resultatet och rättmätigt utse Trump till vinnare har fått full fart. Biden är helt körd oavsett...kommer för alltid ses som fusk-Joe förutom hos enstaka rabiata fans.