Citat:
Ursprungligen postat av
EastClintfood
Ställde faktiskt samma fråga till en gammal vän senast, han menade att han har öppet sinne och kan tänka själv. Frågade vilka medier han följer, vad menar du frågade han? ja, där du lyssnar på om politiken efter att han sagt om att han är för biden och trump är en sån hemsk person.
Han vägrade uppge då han såg mig börja flina, svt? tv4? facebook?
Han tog åt sig och blev arg och sa jag var elak. Jag log än mer.
Alltså det är inget fel i att följa CNN, Fox News, SVT, TV4, AB, EXP, SvD, DN, BBC m fl. Det är bra att zappa om man har tid för att se vad fienden rapporterar men man måste kunna ta deras bias med en stor skopa salt. Det är inte MSM som väljer varken en amerikansk president, rysk president eller något annat politiskt ämbete i världen.
Det här var inte ett val mellan två presidentkandidater, det här var ett val om Donald John Trump och demokraterna, MSM, och spelare i kulisserna har iscensatt en statskupp via programvara och mail-in ballots i minst 30 stater. De sket i staterna i mellanvästern. För få elektorer och för stora avstånd. Västkusten visste de att de hade så de koncentrerade sig på rostbältet och norr om Florida.
Sanningen kommer att komma fram. Sen kanske andra saker snubblar med samtidigt.