Citat:
Kanske hon behöver en paus från sina sociala medier?
Gör en ansiktsbehandling för att vila, koppla av och ta hand om sig själv?
Jag tror hon snart kommer skriva en liten förklaring till varför hon pausat sina uppdateringar. Om hon inte gör det, så är väl det inte hela världen heller.
Gör en ansiktsbehandling för att vila, koppla av och ta hand om sig själv?
Jag tror hon snart kommer skriva en liten förklaring till varför hon pausat sina uppdateringar. Om hon inte gör det, så är väl det inte hela världen heller.
Ja, utan tvekan kommer en förklaring av något slag, ifall hon inte har tänkt lägga ner bloggandet helt. Det finns väl saker som hon gärna skriver om och saker som hon ogärna skriver om. Ifall hon har varit sjuk i Covid-19 eller känt sig skör så skriver hon utan tvekan gärna om det. Om det är en fnurra på tråden med nya pojkvännen, som hon enligt egen utsago känt i typ ett halvår, så skriver hon förmodligen inte gärna om det, eftersom relationen är hypad till max som den stora kärleken.
Klart blir de tillsammans igen efter sitt första gräl så blir det content, men då är det ju för att det blivit bra igen. Jag tycker lite synd om pojkvännen, ärligt talat. Han är säkert inte Guds bästa barn, men anledningen till att hans bakgrund kollas och att folk driver elakt med honom (Griplööv) och att han förekommer i Stoppa Pressarna dagligdags är ju enbart beroende på hans val av flickvän. Om han hade hoppats på positiva effekter av att bli känd så har han lärt sig den hårda vägen att det finns negativa konsekvenser också. Jag kan tänka mig att det inte är så värst kul. Han har så vitt någon vet inte gjort något särskilt ont i livet, så att bli mobbad by proxy, bara för att IL har betett sig illa mot folk i åratal är lite väl hårt.