Citat:
Ursprungligen postat av
Daniel501
Hur ska man kunna bevisa det?
Faktan är;
>MSM rapporterar att från ingenstans dyker 150.000+ röster till Bidens fördel upp
>Republikaner får varken inspektera dessa röster eller se när de räknas
Det kan stå Joe Biden 150.000 gånger så vitt vi vet på dessa röstkort, Demokraterna vägrar att visa dem, därför Team Trump har stämt skiten ur 6? Stater än så länge, Federala stämningar är även de påväg (Supreme Court nivå)
Går det att bevisa valfusk så är det en av de största politiska skandalerna på länge.
Hela deras valsystem är ju under all kritik. Det är ju byggt för att riggas o mygel.
Sedan håller jag med Trump. Rösterna ska lämnas in o räknas på valnatten. Poströster ska lämnas in i tid så de då är framme.
Jag är dock pessimistisk, än hur det larmas o krumbuktas så lär Biden bli president.
Den stora riggningen har skett av mediabolagen og big Tech. Donald Trump har fått vada i skit o anklagelser sedan före han svor eden.
Klart det fastnar hos hederliga anständiga amerikanska väljare att det måste vara något stort fel på både Trump o hans politik. Speciellt om de är politiskt ointresserade.
Likaså är medias mörkandet av Bidens agerande i Ukraina rent vidrigt juridiskt o utrikespolitiskt. Hans kontakter med Kina extremt suspekta.
Jag är övertygad om att Facebook, Youtube, Google har gjort upp dealar med Demokraterna att mot deras support att vinna så kommer inga restriktioner eller hot om styckningar. Vilket kommer få konsekvenser även i EU.
Ändå så har både Latinos o afroamerikanerna slutit upp på slutet. Mycket tack vare att Trump inte har stött BLM. Inte har visat svaghet o flörtat med socislism.
Jag är övertygad att man om 15-25 år kommer omvärdera Trump som president.