2020-11-04, 19:02
  #11809
Medlem
Daniel501s avatar
Mer och mer bevis för omfattande valfusk;

https://media.thedonald.win/post/lVJDlYNQ.jpeg
2020-11-04, 19:02
  #11810
Medlem
catforwardpowers avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Tom.Of.Finland
Det som mest irriterar mig är att D-politiker skyddas så mycket av medierna. Det är ju därför Trump vann 2016 för folket fick nog av D-politiker.

Men jag undrar varför folk har fått nog av R-politiker nu och väljer D-politiker igen? Var krig och kaos bättre?

Hur som helst spår jag en mörk framtid i USA just nu.
Det kommer krävas censur och avskaffande av demokratiska fria rättigheter för att få USA lika lugnt som Kina.

Tror långsiktigt är Republikanerna nog framtidspartiet i USA. Tror inte amerikanarna är särskilt sugna på att ha vänsterfeminism som religion. Gatlopp där svarta styr städerna kommer slå tillbaks mot Demokraterna. Trump må ha förlorat men han har vunnit många andra saker som att få traditionella Demokratiska röstare att välja en annan väg, både 2016 och 2020. I Popular vote har ingen republikan någonsin fått fler röster än Trump, men reservation såklart för befolkningsökningen.
2020-11-04, 19:02
  #11811
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av FelGud
Han har förstör NATO och alliansen mellan EU och USA.

Han är en fiende till det europeiska folket och har svikit sitt broders folk och sålt ut sig till kineserna och ryssarna.

Du yrar, Trump har motverkat mycket aktivt att kommunistiska Kina skall bli världsledande inom ekonomin i världen. Demokraterna under sexfreaket Bill Clinton sålde dock ut USA och amerikanska jobb via Nafta och andra avtal som Trump sade upp.
2020-11-04, 19:02
  #11812
Medlem
Trumpanhängare om Trump vinner: VI VANN!
Trumpanhängare om Trump förlorar: VALFUSK!
2020-11-04, 19:02
  #11813
Medlem
A.Ericssons avatar
Citat:
Ursprungligen postat av fittslem
Är det feststämning nu på SVT? Nu kan man äntligen pusta ut och börja förtära rödvin.
SVT avslutade sin vaka för någon timma sedan, även Tv4 gjorde det nyss. Båda två höll extremt låg nivå rakt igenom.




Även jag ska nog tacka för mig och runda av, varit aktiv i den här tråden i närmare ett dygn nu utan paus.

2020-11-04, 19:02
  #11814
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Jailb8
Varför skulle förhandsröstning/poströstning inte vara juridiskt försvarbart? Det finns tydliga regler för hur detta skall bedrivas på ett säkert sätt.

Inte om brevbärarna är en mellanhand. Om du kollat innan valet så sitter flera brevbärare åtalade för att trixat med rösterna. Det skall inte finnas några mellanhänder.
2020-11-04, 19:02
  #11815
Medlem
HarryLonsdales avatar
Citat:
Ursprungligen postat av oldtimedrunk
Fattar inte varför Filip Hammar tar sig ton hela tiden, hela hans karriär byggdes ju upp på att göra mobbing-TV och driva med och förnedra avdankade kändisar och andra outcasts. Han gillar ju att sparka nedåt. Kanske komplex för att hans syster är mongolid och att han själv är väldigt lik henne.
Det har du helt rätt i. Han är ett as av rang - vilket går hand i hand med hans politiska åsikter.

Citat:
Ursprungligen postat av oldtimedrunk
Kanske komplex för att hans syster är mongolid och att han själv är väldigt lik henne.
Ord och inga visor!
2020-11-04, 19:02
  #11816
Medlem
winningfeasts avatar
Arizona kan bli sjukt spännande nu, en stor lokal analysfirma i Arizona tror att Trump till slut kommer att vinna valet i Arizona.

Citat:
This breakdown is inline with what we are estimating and why we believe
@realDonaldTrump
will carry AZ. These ballots are heavily Republican and will break in his favor. We estimate about 500k outstanding ballots. #Election2020 #ElectionTwitter #AZ

Källa: https://mobile.twitter.com/Data_Orbital/status/1324045286537273346
2020-11-04, 19:02
  #11817
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av kangaroozzickness
Trumps valförlust blir nog dödsrycket för USA som kulturellt inflytelserikt land, och början på nedgången för landet som stormakt.

Det går inte att influerad världen med Hollywood idolkulter, modern family serier och medelklassens genomskinliga moraltänk.

Det blir säkert också en cementering av cancer-culture och big techs monopol

Tyvärr har du nog rätt. Vi har redan alldeles för mycket SJW och annat beta. Nu kommer vi uppmanas att underkasta oss för alla som inte är vita.
2020-11-04, 19:02
  #11818
Medlem
Reguluss avatar
Citat:
Ursprungligen postat av shbou
Han deklarerade ju Texas som vinst. Ifall jag inte är helt ute och cyklar.

Precis, men han gnällde över att TV-bolagen inte gjort det, vilket de gjorde långt innan han höll sitt tal.
2020-11-04, 19:02
  #11819
Medlem
Tom.Of.Finlands avatar
Min prediktion Biden 2021


Som ni alla vet så predikterade jag för några dagar sedan att Biden skulle vinna mot Trump, oavsett fusk eller inte. Nu har vi facit att Biden tar hem Michigan helt plötsligt.

Det som händer nu är att Trump går i pension, skriver en bok och flyttar till sitt nya hem i Florida, tillsammans med Melania. Han kommer inte vara något hot mot media eller Demokraterna och därmed kommer han accepteras av D-väljare som bara en vanlig f.d president. Inget speciellt. Likadant som George Bush och John McCain accepteras av media, bara för att dom valde att ej gå emot media eller Demokraterna, vilket dom gjorde då. Är du med oss, eller emot oss, med andra ord.

Det som kommer hända för Biden är att han kommer snabbt få USA in Parisavtalet, vilket kommer gynna Kina. Biden kommer höja skatterna och göra samtidigt nya avtal med Kina. Målet är att flytta mer och mer tillverkande produktion till Kina så Kina kan exportera billigare saker till USA. Därmed Walmart och liknande företag kommer gynnas av Biden's politik.

Biden kommer snabbt ge Iran kärnbränsle, vilket kommer reta Israel och Israel kommer garanterat få IS att bygga upp sitt kalifat igen inom eller nära Iran och då kommer Biden tvingas att skicka dit USA's militär och vipps så är vi igång med krigen igen. Samma sak kommer ske mot Ryssland. Biden kommer vara extra hård mot Ryssland, vilket Ryssland ej kommer acceptera. Ryssland kommer provocera fram en konflikt med USA igenom att närma sig alla dessa små slaviska länderna, vilket kommer göra att NATO kommer stå vid gränsen och detta kommer påverka den Europeiska ekonomin.

Landsbygd och småstäder urholkas och fler och fler tvingas flytta till stora städer där de får leva på existensminimum. Biden kommer höja minimumlönerna + skatten, vilket gör att staten kommer kunna mjölka folket på ännu mera pengar.

Lägg även till att propagandamaskinen och den nya progressiva strategin om att hjärntvätta folk kommer dra igång för fult. Biden kommer framstå som en ordentlig man i media, samtidigt som hans beslut är medvetet till för att krossa landsbygd och gynna innerstad för där bor det flest folk.

Biden kommer dock max sitta 4 år av hälsoskäl. Där efter så kommer Kamala Harris kandidera som president, vilket hon kommer förlora för hon är progressiv och vill styra varje amerikan att dansa efter en gevärspipa för att tvinga folk att uppnå 100% jämlikhet. Den eller det som inte är jämlikt, kommer tvångskonverteras till att acceptera den nya världsordningen.

Kina kommer vinna på Biden.
__________________
Senast redigerad av Tom.Of.Finland 2020-11-04 kl. 19:05.
2020-11-04, 19:03
  #11820
Bannlyst
Citat:
Ursprungligen postat av grelin1999
Själv är jag glad. En Biden vinst kommer driva USA längre mot att visa hur dåligt vänsterns politik är. 4 år med clownen hade gjort amerikaner trötta på högerpolitik, men efter fyra år med den demente kommer man sakna Trump's energi.

Tror som dig. Biden har ju drivit hela sin valrörelse på extrema Lock-downs.

Tänk er en total Lockdown i USA i mars/april när Harris har börjat bli varm i knytblusen.

Då är det bara att fara upp till farmor i Buschen och ta med sig en jävla massa fiskenät.

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in