2020-11-04, 15:44
  #10189
Medlem
Sam.Boyds avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Månsan
Nja, snarare de arbetslösa knarkarnegrerna i Detroit, Philadelphia och Las Vegas. I övrigt såg det bra ut.

Det är inflyttade golfspelande socialister som sabbat Nevada. De bor alla i pampiga ockra färgade hus byggda av plywood. Området heter Henderson.
2020-11-04, 15:44
  #10190
Medlem
Dickenss avatar
Michigan och Wisconsin är Bidens. Det är klart. Finito. Trumpeten kan packa ihop väskorna.
2020-11-04, 15:44
  #10191
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Inkommer
Donald är fortfarande jordens president!!

Ska han göra karriär i FN nu?
2020-11-04, 15:44
  #10192
Medlem
HerrGickhans avatar
Citat:
Ursprungligen postat av mattep74
Carter och Bush Sr är de enda sedan världskrigen som inte fått förnyat förtroende.

Beror på hur man räknar LBJ blev ju inte ens presidentkandidat. Men det är korrekt i den meningen att han aldrig valdes till president.
2020-11-04, 15:44
  #10193
Medlem
Skullknights avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Fanndis
Jag som inte hängt med till punkt och pricka måste få fråga, vad är det egentligen Trump gjort som kan föranleda fängelsestraff?
Han har några miljarder dollar i skulder kombinerat med skatteflykt. Kan vara en av anledningarna, men jag är inte säker.

Men han har ju mycket fuffens för sig så det känns som att det kan vara vadsomhelst.
2020-11-04, 15:45
  #10194
Bannlyst
Citat:
Ursprungligen postat av lallisen
Du förstår väldigt lite.
Men tycker väldigt mycket.
Det är typiskt för högerfolk.
Okej besserwisser, förklara du som vet. Han sänkte skatterna och deras ekonomi steg som en raket. Bara att kolla graferna i USA.
Sen kommer Obama och vänstermongon som du och förklarar att effekterna av Obama's åtgärder hamnar under Trump ämbetsperiod.
Lögnare.
2020-11-04, 15:45
  #10195
Medlem
Dentistlakares avatar
Citat:
Ursprungligen postat av oldtimedrunk
Det är inte Biden som blir president, han kommer hoppa av och sen får ni den riktiga kandidaten; Kamala Harris! Bra jobbat självhatande vitingar, era dagar är över. Ner och pussa fötterna på den färgade majoriteten.

Hehe då gjorde demokraterna det bra. Istället för en vit kvinnlig första president blir det en kvinna OCH färgad samtidigt.
2020-11-04, 15:45
  #10196
Medlem
RiverStyxs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av BonerBatman
Nä Trump är körd finns ingen chans i världen att han vänder Nevada sett till vilka områden som återstår. Michigan är också den körd. Det är över boys!

Jag hoppades på Trump men tyvärr talar det mesta för att du har rätt.
2020-11-04, 15:45
  #10197
Medlem
RonnyKålmans avatar
Citat:
Ursprungligen postat av salad
Barnporr, och pay for play är ju bekräftat?

Glöm inte crack cocaine också
2020-11-04, 15:45
  #10198
Medlem
doncroces avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Vintergrisen
Kan väl bero på att ett större distrikt precis rapporterat in sina röster, eller så kan det bero på att man hittat en säck med nya röster någonstans, men vilken förklaring som är den riktiga får väl var och en avgöra.

Jo, men är 100% av rösterna Bidens? 138k röster under en och samma period med 0 till republikanerna, känns ju inte så sannolikt. legitimitetskris om inte annat.
2020-11-04, 15:45
  #10199
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Internetkrigaren1
Ja googla arizona vote count. Biden har utropats till vinnare

Om du hade följt debatten igår så har detta varit en het potatis. Trump tog upp detta i talet igår också. AZ in play.
2020-11-04, 15:45
  #10200
Medlem
Neroxxs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av MmGox
Fortsätter man att räkna? Har man inte redan sagt att Biden vanni AZ?


Det är väl klart man fortsätter räkna tills alla röster är räknade.

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in