Citat:
Ursprungligen postat av
skillnad
Det beror på vem du frågar, MSM eller det amerikanska folket. Bara det faktum att MSM måste rigga debatter till Bidens fördel tyder på att de vet att Trump har ett tillräckligt stöd för att sopa banan med Biden. Annars skulle de inte behövt göra det.
Ni är så söta alla i Team Orange. Vi talar om ett ämbete som vanligen refereras till i termerna "Världens mäktigaste person" alltså den amerikanska Presidenten. Men när det kommer till vad som händer innanför hans egen tröskel på de Företa staterna, så har han tydligen inte mycket att sätta till. Alla konspirerar mot honom, Rättsväsendet, FBI, MSM, Big-Tech och allt vad det kan vara.
Detta dessutom under en period där Republikanerna innehar makten i alla tre av de maktdelande ämbetena i Statsmakten, dvs den verkställande makten (Presidenten), den lagstiftande makten (Senaten) och den dömande makten (Högsta Domstolen). Trots detta konspirerar alla mot President Trump och det Republikansk Partiet.
Det är riktigt synd om Trump och det Republikanska partiet, när dom andra behandlar dom så illa.
#evictionnotice2020
#byebyeneveragain