Citat:
Ursprungligen postat av
blueberrycake
"Han tillhör flera riskgrupper", övervikt. Han lät inte bra... bla bla bla...
Du tillhörde dem i gruppen som trodde han skulle få det jävligt, jävligt tufft. Men tji!
10 dagar senare är han ute på turné landet runt.
Aj aj aj

Jag skrev ingenstans att jag tror att han är döende, jag skrev att han var på ett sjukhus och fick mediciner av en viss anledning vilket var att han var sjuk. Att du sedan i den tråden hittar på ett påstående vilket jag direkt avfärdade. För att sedan se dig använda samma påstående två veckor senare i denna tråden där du citerar ditt egna hittepå mot mig, ja, det säger mycket om hur efterbliven du är.
Och ja, han tillhör flera riskgrupper, det är fakta. Både överviktig och gammal, vilket är riskfaktorer enligt alla medicinskt kunniga.
Jag gillar nu att plötsligt går till självklara citat när du insåg att du är så korkad att du använde ditt egna påhittade citat som källa. Du är allt en sorglig människa.