Citat:
Ursprungligen postat av
Jayce
Hele trusselbrevet fra de angivelige kidnapperne handler jo om å ta ned risiko så hvorfor skulle de ha tatt stor risiko på å få en elektriker eller annen håndverker uanmeldt på døren under aksjonen?
Et viktig poeng i trusselbrevet er jo at det skal ha vært bedrevet overvåking over lengre tid, og da kan man ikke ha unngått å få med seg risikoen med alle håndverkerne som kom på døren - eller var i huset stadig vekk.
Nå er det faktisk TH selv som i avhør har underbygget trusselbrevets innhold om overvåking.
TH har forklart at han følte seg overvåket i tiden før 31. oktober 2018. Han mener han ble holdt under oppsikt og spanet på, og mistenkte at fremmede hadde vært både rundt huset og i garasjen.
At det sto i trusselbrevet at familien hadde blitt overvåket, sier lite om i hvilken grad, og måte, overvåkingen hadde foregått.
Dette punktet i trusselbrevet, tolker jeg mer som at GM ønsker å understreke at de mener alvor med trusselen.
Hva TH mener om trusselbrevet, og at han har opplevd å føle seg overvåket, sier ingenting om måten eller graden det har foregått.
Man avslører ikke nødvendigvis avtaler som blir gjort pr. telefon, ved å luske rundt i hagen heller.
Uansett GM, så må man være villig til å ta risiko, uten at det har noen sammenheng med hva som står i trusselbrevet.