2020-10-04, 22:37
  #445
Avstängd
Joels-bitars avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Fernoxe
Fast nu får du faktiskt läsa lite bättre istället för att söka uppmärksamhet här. Det står i tråden att inlägget handlar om A*d*rs son som har blivit knivhuggen?

Även om hela den där tråden är märklig.

Så där skriver man inte om någon som har blivit huggen utan har gjort något,
Varför skulle det jobbigaste vara att se han i ögonen igen isåfall ?
Låter mer troligt att han har huggit någon
Citera
2020-10-04, 22:41
  #446
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Joels-bitar
Så där skriver man inte om någon som har blivit huggen utan har gjort något,
Varför skulle det jobbigaste vara att se han i ögonen igen isåfall ?
Låter mer troligt att han har huggit någon

Det har du kanske rätt i, jag känner inte personen så jag kan egentligen uttala mig.
Citera
2020-10-04, 22:43
  #447
Medlem
doncroces avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Fernoxe
Fast nu får du faktiskt läsa lite bättre istället för att söka uppmärksamhet här. Det står i tråden att inlägget handlar om A*d*rs son som har blivit knivhuggen?

Även om hela den där tråden är märklig.

Är ju uppenbart du som inte kan läsa!
ELM - Eies lives matter
Citera
2020-10-04, 23:18
  #448
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av AnonymKoprolit
Alltså helt patetiskt, alla visste att Eie var en jävla äckelgubbe. Inget som tycker det är lite konstigt att det är gamla gubbar på rave festerna och pillar på små pojkar och flickor?
Finns så många namn, DJ's, arrangörer och alla runtomkring. Utnyttjande och utpressning har ju varit en vardag. Titta bara på alla som Eie rört sig med och arrangerat med. Kan börja med att lista varenda crew som Eie varit involverad med. Borde inte ta mycket tid bara göra en sökning i sin spam inbox efter "eie"

Såg själv hur Eie höll på i Estland på into the valley.
Och när Eie's gamla äckliga jävla pundare till vänner blir förvånade när de inte blir insläppta på festerna längre.
Men det är väll knappast någon nyhet om bögpedofiler?
I gayvärlden är det ju helt accepterat med grooming sålänge vi pratar om det bakom stängda dörrar.
Lite mer kommentarer, en efter en skriver hur de inte hade någon aning men kommentarerna säger annat.
https://forumfiles.com/beefqfc1pc/pedoeie1_jpg

du outade precis dig själv med bilden.
Citera
2020-10-04, 23:21
  #449
Medlem
ROYBROFAJs avatar
Man börjar ju undra vilka som sitter i svenska domstolar. De som sitter där är antagligen pedofiler och stödjer barn våldtäkter eftersom pedofiler får så låga straff.
Citera
2020-10-04, 23:54
  #450
Medlem
doncroces avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Abyss99
Asså, vilken jävla psykopat han e, kolla det här inlägget från 2019. Hoppas du ruttnar i helvetet din äckliga jävla pedofil. MÅR ILLA

https://imgur.com/a/CTUKa4S

https://imgur.com/a/7qBPqwp

https://imgur.com/a/374Jr8R

Den här måste väl ändå ta priset? Fullblodspsykopat!

https://imgur.com/a/qn9vd1X
Citera
2020-10-05, 01:03
  #451
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av techn00b
Han knullade småpojkar i Thailand, vilket i sig kanske inte är så uppsendeväckande, men Eie lyckades även åka fast i Thailand för sexbrott mot barn. Eie försvann lite oväntat ett tag, och dom uthängda personerna i hans närhet har alla hjälpt till att dölja detta faktum, vilket jag tycker rättfärdigar uthängingen av dom.
Hade dom inte hjälpt Eie att dölja vad som hände i Thailand hade nog den 14 åriga pojken sluppit bli hans offer.


Vilka är de uthängda personerna som skyddade honom efter Thailand?
Citera
2020-10-05, 08:02
  #452
Medlem
Motherships avatar
Det är väldigt mycket rykten och rätt lite fakta.

Jag känner många i den scenen, umgås sällan i de kretsarna nu för tiden på grund av att jag har barn och leker vuxen med ansvar och så.

Generellt så har Eie en rätt oskön stil, mycket droger, oklart om han själv är inblandad i försäljning - men det är i alla fall gjort med arrangörernas goda minne. Alla jag pratat med om detta tycker såklart att det är vidrigt, ingen säger att dom vet något. Och dom som jag känner väl privat skulle aldrig tolerera sånt beteende utan gjort något åt det. Polisanmält såklart.

Ni har outat en del personer som "spel för gallerierna" vänner och andra arrangörer i Stockholm, jag har pratat med några av dom - nä, dom visste inte - ja, dom hade gjort något om dom vetat.

Det finns säkert en del i kärnan kring honom som anat - jag vet inte.

Det är i alla fall oskön stämning i Stockholms techno-scen just nu
Hoppas det vänder, och de med bra värderingar rensar i hörnen efter detta.
Citera
2020-10-05, 08:11
  #453
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av doncroce
Den här Facebook tråden är ganska talande, en del outar sig själva.
Om man läser igenom den är det iaf. uppenbart vilka i den som fortfarande stödjer Eie.

https://www.facebook.com/anders.varveus/posts/5182123115146494

Men fy fan va sjuka människor.
Citera
2020-10-05, 09:05
  #454
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av AnonymKoprolit
Alltså de visste ju att han gillade små pojkar men inte så små pojkar.
Flera i Eie's omgivning som rör sig med småpojkar, förstår att ni tog upp Ty tidigare i tråden då även han rör sig mycket bland småpojkar/flickor och gubbar med sådana intressen men det har väll mest med bastun/darkside engagemanget att göra. Men när man mer eller mindre bor med äckel som utnyttjar småflickor/pojkar så ser jag inget fel att ta upp detta.
Men fortfarande alldeles knäpptyst, typ ingen i SLR (Eie's label) har sagt ett ord ännu lol.
Så skönt att vi nu kan slippa alla dessa fucking posers. Så många som sugit Eie's kuk för att få en fot in i rave Stockholm.
Bifogar några urklipp från facebook, spel för galleriet kallas det?
Och så Pride festen han arrangerade på slagsta holme, stora problem med båtar som inte kom.
Bra när pojkarna inte kan smita :-)
https://forumfiles.com/JbE6rbc0p5/idiot1_png
https://forumfiles.com/P3Ecrbc0pf/idiot2_png
https://forumfiles.com/N9E4rbc9p2/idiot3_png
https://forumfiles.com/L3E1r7cep0/rapeisland_png



Du verkar sitta på en hel del information,

Vad har Eie gjort tidigare, vilka rykten har florerat om honom och andra t.ex Ty - berätta allt du vet!

Jag är chockad och FATTAR INTE hur ni som kommer fram nu och säger att ni visste allt detta, varför i helvete har ni själva hållit tyst??!! Ni är inte ett skit bättre själva.

Jag vill veta exakt vilka av mina vänner som jag ska bryta kontakten med nu, och vilka jag inte ska låta umgås med mina barn i fortsättningen.
Citera
2020-10-05, 09:17
  #455
Medlem
Zwerchstands avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Avsiktaren
Oscar Wilde fick ju två års fängelse för att han gav sig på ännu yngre pojkar och han skall man mest tycka synd om.
Citat:
Ursprungligen postat av Avsiktaren
Oscar Wilde dömdes för att han förgrep sig på småpojkar på samma sätt som den här islänningen även om brottsrubriceringen var annorlunda hade han fått fängelse även idag.
Citat:
Ursprungligen postat av Avsiktaren
Det var brottsrubriceringen då.

Han hade sex med småpojkar och det var för de fall han blev dömd för. Han hade fått samma eller hårdare straff om han hade levt idag. Han gjorde ungefär samma som den här islänningen och det var det man fann bevis för.

Sedan föredrar jag att inte kalla konstateranden och reflektioner man inte håller med om för skitsnack.
Citat:
Ursprungligen postat av Avsiktaren
För att det var brottsrubriceringen han hade sex med minderåriga pojkar och det var för de fall man fann bevis och kunde fälla honom för och kalla det inte för skitsnack det är förolämpande.
Källa på det, tack. Skitsnack förolämpande? Du speglar just det förtal Wilde stämde markisen för (här dock stegrat från enkel “sodomi” till minst seriebarnvåldtäkt), och som saken gick i baklås för Wilde med 2 års straffarbete & utblottning bör det vara lika lätt rätt att fullfölja.
Citera
2020-10-05, 09:29
  #456
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Zwerchstand
Källa på det, tack. Skitsnack förolämpande? Du speglar just det förtal Wilde stämde markisen för (här dock stegrat från enkel “sodomi” till minst seriebarnvåldtäkt), och som saken gick i baklås för Wilde med 2 års straffarbete & utblottning bör det vara lika lätt rätt att fullfölja.

Kan ni diskutera Oscar Wilde någon annanstans i nåt historiskt forum eller så tack
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in