Citat:
Ursprungligen postat av
z-z-z
Jeg trodde at det var viktig for politiet at GM ikke skulle observere at politiet var kontaktet, og at politiet derfor ikke gjorde bl.a. undersøkelser utendørs i S4 de første ukene.
Nå vet jeg ikke hva jeg skal tro (bl.a. p.g.a. lys som sto på i huset i S4 døgnet rundt).
Jeg synes at det er lite profesjonelt at en av politiets etterforskere svært tidlig i saken sa noe slikt som "Jeg er sikker på at det er ektemannen som er GM!" Slike utsagn kan jo dessverre også påvirke flere av de andre som er i etterforskningsgruppen. Og en slik påvirkning kan føre til svært dårlige valg og katastrofale følger for BO.
De første døgnene AEH var borte jobbet Rettsmedisinsk Institutt dag og natt med å analysere prøver. Det kan hende at åstedsgranskerne også jobbet natt og dag i den perioden.
De forsøkte å se om prøvene kunne gi svar på om AEH kunne være i live, eller om hun mest sannsynlig var død.
Det er nok i denne perioden lysene i S4 sto på natt og dag.
Nå ser du at politiet hadde en eller annen form for overvåkning eller varsling på postkassestativet, ref artikkelen om Aftenpostens avisbud fra 10. januar 2019.
Det kan hende at politiet overvåket området rundt S4 også, men uten å annonsere det.
Det som er rart er jo at TH selv ikke følger med postkassen, både fordi angivelig kidnappere kunne sende eller levere papirpost, og fordi angivelige kidnappere kunne oppdage at postkassen flommet over.
TH viste ikke særlig interesse for sin egen postkasse i denne angivelige kritiske situasjonen.
Men nå er det nok om post og postkasser.