Du måste vara retarded på något sätt eller bara försöker trigga igång en off topic debatt med mig.
Donald Trumpskröt ju om att inte ha betalat federal skatt i över ett decennium?
Donald Trump ljög om att hans skattedeklaration var under audit och är det i 4 år.
Han har stämt Mazars accounting,SD NY , Deutsche Bank, och USA-kongressen, för att förhindra att de får se 8 år av hans inkomstdeklaration.
Enligt hans kampanjchef Rick Gates så är detta så därför att han vet att han kommer åka dit för skattebedrägeri. Läs hans förhör med FBI och sluta killgissa din imbecill.
Enligt hans advokat michael coheen så är det så därför att han vid flera tillfällen har genomfört försäkringsbedrägeri
Enligt hans brorsdotter så har hela familjen fuskat med sina skatter sedan 1980talets början.
Nu ska vi se. 1 Federal granskningsnämnd,En delstatsåklagare, 1skattejurist,1kampanjchef,1advokat,hans egen familj, säger allaa samma sak men det är Donald Trump man ska lita på va? denne misslyckade tv-reality stjärna som gått i konkurs fler gånger än handen har fingrar.
Vad är det med er som gillar Trump och er ovilja att misstro allt och alla som på något sätt kritiserar donald Tump men som sväljer allt om honom utan källgranskning? Hur kan ni fungerande människor vara så snöade på hans MAGA bullshit. Är det bara därför att han vill behålla USA Vitt? är det allt som tilltalar er, är det därför ni försvarar denne man?
Citat:
Ursprungligen postat av
drvind
Jag tror inte han behöver bekymra sig om något däri. Han är en ärlig prick, och det är bl.a. det som gör att ingen har klorna i honom, och det skrämmer skiten ur de som investerat tungt i lobbyism att se en person som inte kan kontrolleras vid makten. Vem tror du betalar för all skitkastning mot Trump? Aldrig sett ett så omfattande mediauppbåd, och dessutom har man tvingat in Facebook mfl i frågans åsiktskorridor.
Det som kommer fram om Trumps personliga ekonomi är sådant som han förväntas ha styrt med. Så som alla amerikaner som har en förmögenhet att sköta om gör. Han har varit helt öppen med att han har investerat i duktiga ekonomer som ordnat extremt låga skattenivåer åt honom. Med all rätt är Trump stolt över sådana bedrifter. Och det tycker också hans väljare att han ska vara. Vi får se vad media hittar på, men får de inget verkligt kommer de inte missa chansen att lyfta upp något som skumt för att det har potential att bli segdraget att reda ut. Det är val på gång, och det lär bli allt fulare trick från Demokraternas sida ju närmare deras förlust kommer. Jag tror att det gynnar Trump som tur är.