Citat:
Ursprungligen postat av
Legokatt
Enig - at TH's skoavtrykk mangler på åstedet viser at TH tok av seg skoene før han gikk inn i huset - noe som er helt naturlig å gjøre - dette gjør jeg også faktisk
Mulig politiet så dette i sammenheng med at blod var forsøkt vasket bort nederst i trappen, samt at spor på badet var forsøkt vasket bort, og at vaskebøtte var borte. Da så de også på manglende skoavtrykk av TH som mistenkelig..
Ja, og jeg lurer på
årsakene til at politiet ser på ting som mistenkelig når det kan være helt naturlige og uskyldige årsaker til ting (som bl.a. manglende skoavtrykk, "slettede" anrop (som kan ha forsvunnet fra loggen uten at noen fysisk slettet de).
Kanskje mange i politiet mangler både erfaring og kunnskap og kanskje noen av de også er for unge til å greie å se ting på andre måter? Personlighet spiller kanskje også inn. Hvis mange i politiet har lett for å tro det verste om mennesker og har lett for å mistenke mennesker, vil det kanskje føre til at uskyldige mennesker blir mer mistenkeliggjort?
Personligheten til de som er inne til avhør, spiller nok også inn dersom politiet som avhører mangler kunnskap om ulike personlighetstyper og da vil kanskje politiet se på ting som mistenkelig når det er ting som ikke er mistenkelig. Jeg vet ikke hvor innholdsrik utdanningen er, men jeg tror at det hadde vært en stor fordel om politiet fikk lære mer om psykologi og om forskjellige personlighetstyper og naturlige reaksjoner blant mennesker med ulik personlighet.
Jeg vet ikke om noen i politiet eventuelt baserer seg på og danner seg oppfatninger om mennesker ut i fra
myter om "hvordan er skyldig person reagerer og oppfører seg"?