Citat:
Ursprungligen postat av
Diskmaskinsmedel
Haha, alltså hur tänker hon som går ut offentligt mitt i en storm och försvarar sin svåger på det mest patetiska WT-sätt någonsin? "om ni visste de vi vet skulle ni fatta han va oskyldi!" "fittan kan gärna dö men han är oskyldig"
suck.
Hon har nog inte läst FUP, för då skulle det säkert vara annat ljud i skällan.
-Konstaterat att han samlat barnpornografi sedan år 2011. Han kände inte ens CL vid den tiden (svårt att skylla på CL då)
-IP-nummer är konstaterat att han skrivit/uppmanat från sig det som skrevs till CL om hon (släktingen) inte menar att CL kan vara på två ställen samtidigt förstås med sekunds mellanrum och på så vis kunna skriva
-Han har medgivit att han tagit emot filmer. Men han anmälde inte,och lät övergreppen fortgå (Ups,släktingen glömde visst det)
m.m
Visst,det är säkert svårt att smälta som närstående. Och CA vill väl hålla upp sin fina fasad. Så klart säger han att han är oskyldig fast bevisen talar emot honom, men att polisen och rätten skulle mörka bevis....vad hade han sin advokat till?!