Citat:
Ursprungligen postat av
Sambucusnigra
Varför är det inte sannolikt att MGM är GM?
Ingen här inne har noterat att MGM faktiskt kröp igenom nålsögat till att bli Trafikpilot.
En utbildning där det ställs väldigt höga krav på personlighet.
De måste kunna hantera olika situationer under stark stress och press och förbli rationella.Bland annat.
Inte många kan bli antagna till Pilotutbildningen.
Hur sannolikt är det att MGM fick panik över L efter att till och med blivit antagen till Pilotutbildningen med alla de skyhöga kraven som ställs där avseende pålitlighet och stresstålighet?
Inte sannolikt alls.
Inom Försvarsmakten är det FÅ förunnat att gå deras drömutbildning till Trafikpilot pga de skyhöga kraven på fysik samt personlighet.
Det är väldigt Sannolikt att MGM är GM. Direkt och indirekta bevisningar talar för detta och mer kommer till HR.
Rationell iskyla krävs om man ska klara av att döda en kvinna med 17 slag mot huvudet och sen låtsas som ingenting har hänt.
Trafikpiloten och dykinstruktören S besitter kompetensen som krävs för att utföra mord? Därför är det enkelt att som mordåtalad sitta och hånskratta åt andras grodor i en rättegång. S tror han är född utan nerver. Det har han själv skrivit, men arg så han bryter näven kan han bli. Det vet alla i familjen D och särskilt dotter T. Kontrollfreaket blir förbannad när andra inte lyder och L blev för olydig sista veckan i sitt liv?