Citat:
Ursprungligen postat av
VitruvianskeMannen
Trump är ju helt slut, hans rally fyllde väl typ 1/4 av arenan? Sen höll han en av de mest splittrande talen i historien på självaste självständighetdagen, vilket han fick stark kritik för från även republikaner.
Trump är slut, inse det.
Trump eldade verkligen på för att hetsa folk mot folk. Idioten tror att han kan vinna på det sättet. Söndra och härska tror han handlar om få folk arga på varandra. Men vem vill rösta på tönten som står och skriker om att han värnar om döda statyer när folk dör i stora massor. 136,671 har dött hittills och dödstalen ökar. Hur skulle det vara om han engagerade sig i folket?
Hans oförmåga att bry sig om andra gör att han inte ens kan spela att han bryr sig så han pratar om statyer som om de var levande. Han är verkligen galen.