Citat:
Ursprungligen postat av
KnugenAfKnungsan
Han kan ju ha designer formgivarbakgrund?
Firman säger sig även hålla på med industridesign och han ligger bakom någon kanna man häller olivolja med. Väldigt blygsam omsättning ändo. Dykarspåret var intressant, kanske någon annan som dyker och Paul designar glasföremålen i bilderna. Kanske är delägaren broder Tom Niels Robert som står för själva fotandet.
Finns en yngre bror till på Lidingö, Riddervold. Så bland de tre bröderna är Paul äldst. Min teori är att nu när pappan börjar bli till åldern och Paul är ogift och dolt sin homofili för fadern måste säkra arvet genom att vosa upp sig med någon kvinna som älskar honom.
Den som fick i uppdrag att arrangera förhållandet med Isabella var den sluge Pingis. Hjärnan bakom allt Bella företagit sig. Bella hoppar naturligtvis på eftersom hon är som hon är.
https://www.expressen.se/noje/dykfotografen-ar-isabella-lowengrips-nya-karlek/
Nej. Det står att han är dykare flera gånger både i rubriken och i texten.
Dykfotografen är Isabella Löwengrips nya kärlek
"...
undervattensfotografen och konstnären Paul Sundvik."
Isabella Löwengrip: "Vi tänker ju stort".
"Bloggerskan och entreprenören beskriver Sundvik som en väldigt kreativ person, som
fridyker och fotograferar, gör skulpturer och målar tavlor."
Både i Expressen och Aftonbladet.
https://www.aftonbladet.se/nojesbladet/a/zGvwMO/paul-ar-isabella-lowengrips-nya-karlek
"Hon berättar att han
fridyker, fotograferar, skulpterar och ställer ut på gallerier."